BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Америци треба офанзивно оружје у космосу за самоодбрану - Матис

РТ: Америци треба офанзивно оружје у космосу за самоодбрану - Матис
31.10.2018. год.


Извор: Восток / РТ

Доминација у космосу је од виталног значаја за амерички начин живота, а Пентагон мора бити спреман за распоређивање и кориштење офанзивног оружја тамо, како би заштитио америчке интересе, рекао је секретар за одбрану САД Џејмс Матис.

Пентагон гледа на двоструку стратегију у космосу, изјавио је Матис у уторак у америчком Институту за мир у Вашингтону. У настојањима да заштити америчку имовину у орбити и да ју је теже уништити, те лакше заменити, офанзивне могућности се разматрају, рекао је он.


"Ми ћемо морати бити спремни да употребимо офанзивно оружје у космосу ако неко одлучи да га милитаризује и пређе у офанзиву", рекао је пензионисани маринац који је преузео Пентагон у јануару 2017. године.


У сваком такмичењу на свету, "не можете једноставно играти одбрану и победити", додао је Матис.

"Ово није област у којој желимо да будемо на другом месту.", додао је он.



Космос је "критичан за нашу економију, критичан је за наш начин живота, ми смо се ослањали на то", рекао је Матис. Поред надзора и улоге за војну обавештајну службу, амерички сателити се користе за навигацију, комуникацију, трговину и банкарство.


Идеја недавног налога председника Доналда Трампа о стварању америчких космичких снага није била ради успостављања нове бирократије у Пентагону, већ стварања стварних оперативних способности за борбу против рата у орбити ако буде потребно, додао је Матис.

Трамп тврди да САД немају други избор, него да створе космичке снаге, јер су друге велике силе наводно већ почеле да милитаризују космос.

"Русија је већ започела, Кина је већ започела", рекао је он на митингу у Ричмонду у Кентакију раније овог месеца.

"Они имају почетак, али ми имамо највеће људе на свету, правимо најбољу опрему на свету, правимо најбоље ракете, тенкове и бродове на свету.", рекао је он.
 
Једна од главних препрека за милитаризацију космоса је Уговор о спољњем космосу, а чији су потпсиник из САД од 1967. године. Њиме се забрањује распоређивање било каквог оружја за масовно уништење на земаљску орбиту. Он такође забрањује државама да тестирају било које оружје у космосу, као и да успостављају војне базе на Месецу и другим небеским телима.

Међутим, од када је дошао на власт, Трамп се једнострано повукао из више споразума - Париског споразума о климатским променама из 2016. године, Нуклеарног споразума са ​​Ираном из 2015. године, Споразума о нуклеарним снагама из 1988. године.


  • Извор
  • фото: © NASA via Reuters / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Аргентина је поднела званичан захтев војном блоку предвођеном САД за статус „глобалног партнера“, изјавио је министар одбране Луис Петри


Данас је објављен писмени Коментар званичног представника руског министарства спољних послова Марије Захарове у вези са одобравањем у ПССЕ захтева Косова за чланство у Савету Европе. Коментар преносимо у...

Кијевске снаге се боре да обуздају Русе због кашњења стране помоћи и недостатка особља, наводи се у новинама


Неуспех Запада да обезбеди довољно оружја и новца једини је разлог зашто Украјина трпи неуспехе, тврди председник

Врховни командант НАТО снага за Европу и заповедник европске команде америчке војске Кристофер Каволи изјавио је да је НАТО донео одлуку да појача резервне снаге унутар мисије на Косову...


Fotografija i sam pojam 'fotografisati' dobili su neko drugačije, potpuno novo značenje. I dok su nekada dva ili tri filma, što je maksimalno oko sto fotografija, 'trajali' celo letovanje...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА