BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Како се спремити за бебу

Како се спремити за бебу
20.03.2020. год.

Бити родитељ је најлепше, али, без сумње, и најтеже занимање. Све маме и тате са искуством ће се сложити са овом теоријом. А када почиње да се игра ова важна животна улога? Одговор гласи: неколико месеци пре него што се беба роди. 

Како то, питате се. Одговор је врло логичан: треба се адекватно припремити за долазак бебе на овај лепи свет. А шта све подразумевају „припреме“? Списак је заиста дуг, комплексан и захтеван. На том списку никако нећемо наћи само: тетра пелене, шведске пелене, бенкице за бебе, креветац, колица  и остале „ситне“ потрепштине. Шта купити за бебу пре порођаја је лакши задатак од свих оних емотивних и психолошких припрема које треба обавити пре суочавања са улогом родитеља.

Списак ствари за породилиште

Чини се да списак ствари за породилиште „виси“ над главом свакој будућој мами од момента када сазна да је у другом стању. Након страха да ли ће трудноћа уредно да протекне, други страх са којим се суочавају труднице је страх од порођаја. А донекле и страх да ли ће списак ствари за породилиште који саставе бити комплетан. Наш савет је да се консултујете са породилиштем шта од медицинских средстава треба да понесете (улошци, непропусни подметачи, лекови итд.). За бебу вам није потребна гардероба, осим за излазак из породилишта, већ само паковање пелена за једнократну употребу, неколико нових тетра пелена и евентуално флашица за млеко.

опрема за бебу

Шта је потребно за бебу по изласку из болнице

Порођај је протекао у најбољем реду. И мама и беба се осећају добро и за неколико дана (у зависности од тога да ли је порођај био природним путем, или је урађен царски рез), излазе из породилишта. Беба стиже кући, а то значи - почиње нова животна етапа за све укућане. Да ли је купљено баш све потребно за новорођенче? Беба у првим данима живота, заправо, не захтева много тога, али је наша родитељска брига тиг првих дана највећа.

Шта вам је заиста неопходно? Одећа за бебе је неодољиво слатка, али немојте да је нагомилавате, јер беба брзо расте, а и машина за веш ће вам радити нон-стоп. Купите само оно основно за првих неколико недеља, па ћете лако докупити шта буде недостајало. А то што је „основно“ јесу:

-пелене за једнократну употребу (најбоље је да изаберете оне од фине целулозе, без мириса, лосиона и боја, које неће изазвати алергијске реакције на нежној бебиној кожи)
-тетра пелене (до два пакета, које ћете користити или за „широки повој“, ако ортопед буде захтевао, или за разне друге ситуације

- шведске пелене (од 5 до 10 комада)

- бенкице за бебе или боди бенкице (такође од 5 до 10 комада; класичне бенкице на везивање позади су практичније за облачење, док су боди бенкице гаранција да ће бебин стомачић и леђа увек бити утопљени)

-зеке за бебе (изаберите зекице за бебе од материјала прилагођених годишњем добу када се беба рађа. Зими то може бити памучни плиш или дебљи памук, на пролеће и лето тањи памук)

- танке памучне капице (2-3 ком)
- чарапице (4-5 пари)

Када је одржавање хигијене бебе у питању, и ту важи исто правило као са гардеробом: немојте да претерујете. Заиста је на тржишту много козметичких производа за купање, мазање, негу беба, али неопходно вам је само следеће:

- кадица за купање (не мора да буде анатомска и скупа, сасвим је адекватна обична класична платична беби када

- топломер за воду

- топломер за бебу (препорука је да купите нови топломер само за бебину употребу)

-беби сапун или неутрална купка (без парабена и без јаких мириса, како бисте спречили алергије)

- беби млеко за тело или крема за тело (на тржишту је све више природне козметике без парабена, са екстратктима лековитог биља, која се препоручује за нежну и осетљиву кожу

- крем против оједа, за заштиту пеленске регије

- беби маказице са заобљеним врховима

На овом списку ствари које је неопходно набавити пре доласка бебе кући, свакако се налазе и оне „крупније“ ствари у бебиној соби као што су: креветац, квалитетан душек, сто или тапацирана даска за пресвлачење бебе, колица (најпре са корпом за лежање, а потом и она за седење). Мајкама које доје од велике користи ће бити и јастук за дојење, док ће мајкама које не буду у прилици да доје бити потребан сет нових флашица за млеко и воду, цуцле, четка за прање флашица као и стерилизатор.

Ако сте све ово набавили, сматрајте да сте спремни и будите безбрижни. Беби су, на крају крајева, ваша љубав, пажња и брига – најсрдачнија добродошлица.

 




Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Свет се сада суочава са најкритичнијим тренутком од краја Другог светског рата, изјавио је пољски премијер


Интензитет инсистирања на невиности Украјине је необичан, изјавио је руски министар спољних послова


„Супарнички однос“ Вашингтона са Русијом спречио је потпуно обелодањивање онога што је знао, рекли су извори листу

Али упркос невиђеним војним мерама које су колективно предузеле западне земље, ништа им није пошло за руком! Јер тврда вера србског народа, његова непоколебљива верност Христу и Цркви, као...


Нападачима на Цроцус Цити Халл из Украјине су пребачене велике суме новца, саопштио је руски истражни комитет.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА