eposao.info - vrh - ekonomija
Почетна страница > Новости

Снага Сибира: Руски гасовод према Кини практично изграђен

Снага Сибира: Руски гасовод према Кини практично изграђен
06.09.2018. год.


Извор: Восток / РТ

Један од најдужих гасовода на свету "Снага Сибира" који се гради ради испоруке природног гаса из Русије у Кину, сада је практично изграђен, односно изграђено је 93% гасовода.

Према саопштењу руског енергетског гиганта "Гаспрома", на Чајандинском пољу у Јакутији је завршено 119 оперативних гасних бунара, те се тренутно уграђује
главна технолошка опрема. Више од 2.000 км гасовода је заварено и положено од Јакутије до руско-кинеске границе.

© Gazprom

Изградња подводног прелаза цевовода преко реке Амур је 78 посто завршена, саопштио је "Гаспром".

Гасовод "Снага Сибира", који се такође зове "Источна рута", један је од главних пројеката између Русије и Кине. Гасовод би могао помоћи Русији да постане један од главних испоручилаца природног гаса Кини, јер се потражња гаса у Кини повећава.



© Gazprom

Гасовод дужине 3000 километара ће бити дужи од удаљености између Москве и Лондона, а споруке би требале почети крајем 2019. госине. Преговори о "Источној рути" трајали су више од једне деценије. Прошлог јула, "Гаспром" и Кинеска национална гасна компанија потписали су споразум о почетку испорука гаса преко овог гасовода.

У мају 2014. године, две компаније потписале су споразум у вредности 400 милијарди долара који обухвата 30-годишњи оквир за испоруку 38 милијарди кубних метара руског гаса Кини годишње. У 2017. години, "Гаспром" је уложио 158,8 милијарди рубаља (2,3 милијарде долара) у пројекат. Ове године планира се улагање још 218 милијарди рубаља (3,2 милијарде долара).

 


  • Извор
  • фото: © gazprom.com / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Немачки канцелар је појаснио да ће профит добијен од средстава Москве у ЕУ бити употребљен за наоружавање Кијева


Урсула фон дер Лајен је претходно деблокирала преко 10 милијарди евра како би обезбедила подршку Будимпеште за помоћ Украјини

Москва пркоси апокалиптичним прогнозама, пише часопис


Пољопривредни произвођачи у Пољској су огорчени што њихови украјински конкуренти могу да продају жито у ЕУ без плаћања царина

Ограничење се неће односити на земље чланице Евроазијске економске уније и на Јужну Осетију, Абхазију, Монголију и Узбекистан.


Руска економија је прошле године порасла изнад очекивања и на путу је даљег раста у 2024.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА