eposao.info - vrh - ekonomija
Почетна страница > Новости

РТ: Кина наставља са увозом нафте из Ирана упркос америчким санкцијама

РТ: Кина наставља са увозом нафте из Ирана упркос америчким санкцијама
30.07.2019. год.


Кинески увоз сирове нафте из Ирана прошлог месеца је износио 855.638 тона, или 208.205 барела дневно, показују царински подаци. Увоз се наставио упркос томе што је Вашингтон окончао изузеће санкција у мају, а које је дато Пекингу за куповину иранске сирове нафте.

Укупно 670.000 тона иранске нафте испоручено је у јуну у Тианџину на северу Кине и Џинзхоу на североистоку, према проценама "Рефинитив оил рисрча". Још 430.000 тона иранске сирове нафте испоручено је у јулу у Џинзхоуу и Хуизхоуу у јужној Кини.

Прошле недеље, Вашингтон је ставио на црну листу кинеску компанију "Зухаи Ценронг" која је највећи купац иранске нафте на свету. Генерални директор компаније Јоумин Ли такође је стављен на америчку црну листу.

Извоз иранске сирове нафте доведен је у опасност од када је Бела кућа поново увела санкције Ирану у новембру прошле године, захтевајући од свих земаља да престану да увозе нафту из земље.


Техеран је саопштио да ће пркосити санкцијама те наставити извоз нафте. У априлу је Вашингтон саопштио да ће укинути изузеће од санкција које је одобрено Кини, Индији, Грчкој, Италији, Тајвану, Јапану, Турској и Јужној Кореји како би се осигурале ниже цене нафте и избегли поремећаји на глобалном тржишту. Одлука да се оконча изузеће „има за циљ да се ирански извоз нафте сведена нулу“, саопштио је Вашингтон, упозоравајући да ће земље које наставе да купују иранску сирову нафту после истека рока 2. маја ризиковати да се суоче са америчким санкцијама.

Техеран је већ признао да су пооштрена америчка ограничења утицала на извоз, иако власти земље инсистирају да ће наставити да продају сирову нафтту употребом неконвенционалних метода.
 
Кина је критиковала санкције Вашингтона против других држава, означивши их као облик "малтретирања". Пекинг је саопштио да ће задржати своје трговинске и енергетске везе с Техераном упркос чињеници да је неколико великих кинеских компанија погођено америчким санкцијама због њихове улоге у увозу нмафте из Ирана.

Извор: Восток / РТ 

 



  • Извор
  • фото: © Reuters / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Високи дипломата је изјавио да ће ЕУ можда морати да постане „креативнија“ у проналажењу новца за Кијев


Немачки канцелар је појаснио да ће профит добијен од средстава Москве у ЕУ бити употребљен за наоружавање Кијева

Урсула фон дер Лајен је претходно деблокирала преко 10 милијарди евра како би обезбедила подршку Будимпеште за помоћ Украјини


Москва пркоси апокалиптичним прогнозама, пише часопис

Пољопривредни произвођачи у Пољској су огорчени што њихови украјински конкуренти могу да продају жито у ЕУ без плаћања царина


Ограничење се неће односити на земље чланице Евроазијске економске уније и на Јужну Осетију, Абхазију, Монголију и Узбекистан.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА