BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Лансирања ракета „Протон“ са космодрома „Бајконур“ трајаће до 2026. године

Лансирања ракета „Протон“ са космодрома „Бајконур“ трајаће до 2026. године
05.08.2018. год.


Програм лансирања ракета „Протон“ са космодрома „Бајконур“ трајаће до 2026. године, саопштио је за РИА Новости извор у аерокосмичком одбору Министарства одбрамбене индустрије Казахстана (Казкосмос).

„Лансирање ракете-носача ’Протон‘ са космодрома Бајконур планирано је да се заврши пре 2026. године. Изгледи за лансирање ракета-носача ’Протон‘ после 2026. године се не разматрају“, саопштио је „Казкосмос“.


Раније је објављено да ће се програм ракета „Протон“ ускоро затворити. Прекид употребе једне од платформи за лансирање ових ракета на „Бајконуру“ било је планирано за 2023. годину.  

Директор „Роскосмоса“ Дмитриј Рогозин изјавио је у време док је био потпредседник владе за одбрамбену индустрију да ће ракетни програм „Протон“ ускоро бити затворен и да би требало да се замени „еколошки прихватљивим“ носачима „Ангара“. Он је и на новој функцији говорио да ће се производња „Протона" „у најскорије време прекинути“, а Државни центар за свемирско истраживање и производњу „Хруничев“ прећи на изградњу „Ангаре А5“ и „Ангаре А5М“.

Осим тога, генерални директор „Енергомаша“, који производи моторе за „Протоне“, Игор Арбузов, изјавио је за РИА Новости да ће се производња мотора за ове ракете завршити крајем 2018. године. Према његовим речима, предузећа која су раније производила моторе за „Протоне“ добити наруџбине за гасне турбине мотора, електране, као и пумпе и црпне станице за нафтну и гасну индустрију. 


  • Извор
  • фото: © Фото : Госкорпорации "РОСКОСМОС"/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА