BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Руски и амерички космонаути на „ултрабрзом“ тросатном лету до Међународне космичке станице на броду Сојуз МС-17)

РТ: Руски и амерички космонаути на „ултрабрзом“ тросатном лету до Међународне космичке станице на броду Сојуз МС-17)
14.10.2020. год.

 


Двојица Руса и један Американац отпутовали су на шестомесечни боравак на Међународну космичку станицу (МКС) у оквиру мисије Сојуз МС-17, прве која је користила најсавременију схему пристајања, а која ће путовање смањити на само три сата.

Тројица путника полетела су са места лансирања у Казахстану у среду нешто пре подне по локалном времену, летећи бродом "Сојуз" и очекујући да ће за неколико сати пристати на МКС према новом плану лета.




Схема „ултра брзог“ пристајања захтева само две орбите око Земље пре него што летелица дође до станице, смањујући време путовања на пола у поређењу са претходном методом, која је и сама побољшана на још старијем моделу који је трајао два дана. Иако је нова путања лета дебитовала у мисији "Сојуз МС-17", она је проверена на беспилотним тестовима са бродом за снабдевање.


Мисију предводи руски командант Сергеи Рижиков, а придружили су му се инжењери лета Сергеј Куд-Сверчков, такође Рус и Кетлин Рубинс из америчке космичке агенције НАСА. Рубинсова путује на МКС последњим седиштем у Сојузу које су САД изнајмиле, потенцијално постајући последњи Американац који се возио у руској ракети док САД раде на томе да поврате сопствену способност лансирања са људском посадом.

Извор: Восток / РТ



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © Роскосмос / Спутник / РТ/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА