BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Velika pobeda Dinama

08.04.2021. год.

Fudbaleri Dinama zabeležili su veoma značajnu pobedu u 26. kolu Prve lige Srbije. Oni su na svom terenu u Vranju pobedili lidera Radnički iz Kragujevca rezultatom 2-1, poluvreme 1-0.

Domaćini su krenuli ofanzivno od starta, stvarali su nekoliko šansi, ali ih nisu iskoristili sve do pred kraj poluvremena kada je kapiten Mlađan Stevanović iskoristio svoju prilku i matirao golmana gostiju iz drugog pokušaja. Igrao se 44. minut. Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme.

Gosti su u drugom poluvremenu krenuli angažovanije imali su svoje prilike, pogodili prečku, ali bez promene rezultata. Zato je svoju šansu iskoristio Dejan Tumbas u 58. minutu. Rezultat na semaforu je bio 2-0.

Dinamo se posle toga povukao i čuvao prednost. Gosti su međutim vrlo brzo smanjili prednost golom Ćirovića u 64. minutu. Do kraja meča Dinamo se grčevito branio i na kraju uspeo da se odbrani.

Posle ovog kola Dinamo se nalazi na 14. mestu na tabeli sa 29 osvojenih bodova, samo četiri boda udaljen od desetog mesta i bezbedne zone. U sledećem kolu ih očekuje gostovanje u Pančevu ekipi Železničar, meč se igra u nedelju.