eposao.info - vrh - ekonomija
Почетна страница > Новости

Песков: Споразум Русије са Саудијском Арабијом и другим земљама које производе нафту заједничка победа

Песков: Споразум Русије са Саудијском Арабијом и другим земљама које производе нафту заједничка победа
28.04.2020. год.

Потписивање споразума у оквиру савеза ОПЕК плус о смањењу производње нафте је заједничка победа у интересу свих страна – и произвођача и потрошача, рекао је портпарол руског председника Дмитриј Песков.

Он је истакао да Русија није била иницијатор раскида претходог споразума ОПЕК+. Према речима Пескова, тада стране нису успеле да се договоре о условима продужења режима смањења производње нафте.

„Шта се десило даље? Чак и пре него што су се почеле испољавати последице пандемије, потрошња нафте у свету је почела да се смањује. Потражња за нафтом је, у складу са тим, такође опала. У неком тренутку, због ширења вируса корона, потражња се просто урушила“, објаснио је Песков.

Он је подсетио да су тада авиони престали да лете, Кина, као највећа економија на свету, обуставила је рад, а за њом и европска и америчка предузећа.

„Најновији споразум Русије са Саудијском Арабијом и другим земљама које производе нафту о новом смањењу производње је заједничка победа. То је у интересима и произвођача нафте и потрошача, колико год се то чинило чудно“, закључио је Песков.

Земље које чине ОПЕК плус 12. априла на ванредном састанку путем видео-конференције договориле да се производња нафте смањи за 9,7 милиона барела дневно. Међутим, како наводе аналитичари Међународне агенције за енергетику, споразум ОПЕК плус не може да надокнади пад потражње у свету, али би могао да доведе до почетка смањења залиха у другој половини године.


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © РИА Новости/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Високи дипломата је изјавио да ће ЕУ можда морати да постане „креативнија“ у проналажењу новца за Кијев


Немачки канцелар је појаснио да ће профит добијен од средстава Москве у ЕУ бити употребљен за наоружавање Кијева

Урсула фон дер Лајен је претходно деблокирала преко 10 милијарди евра како би обезбедила подршку Будимпеште за помоћ Украјини


Москва пркоси апокалиптичним прогнозама, пише часопис

Пољопривредни произвођачи у Пољској су огорчени што њихови украјински конкуренти могу да продају жито у ЕУ без плаћања царина


Ограничење се неће односити на земље чланице Евроазијске економске уније и на Јужну Осетију, Абхазију, Монголију и Узбекистан.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА