BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Русија и Кина праве заједнички центар за истраживање космоса

РТ: Русија и Кина праве заједнички центар за истраживање космоса
03.03.2018. год.


Извор:
Восток / РТ

Русија и Кина су се договориле да оформе заједнички центар за размену података о истраживању Месеца и космичким пројектима, објавила је руска космичка агенција Роскосмос.

Пројекат ће укључивати руска и кинеска научна и индустријска тела и компаније, саопштио је Роскосмос.


Роскосмос и Кинеска национална космичка агенција такође су потписали споразум о намерама сарадње о истраживању Месеца и космоса на Међународном форуму за истраживање космоса у Токију.


Земље ће такође размотрити могућности међусобног пружања помоћи за лунарне пројекте. То би укључивало и лансирање руске станице Луна-26 2022. године, а кинеско слетање на јужни пол Месеца планирано је за 2023. годину.


У 2017. години, Роскосмос и 
Кинеска национална космичка агенција, такође  потписали су програм билатералне сарадње за 2018-2022, који укључује праћење космикчог отпада и истраживање Месеца, дубоког космоса и сателита.

Руска космичка корпорација "Енергиа" открила је план за истраживање Месеца још у октобру 2017. године, што укључује и изградњу  базе на Месецу између 2040. и 2050. године. Компанија ће такође отворити истраживачки центар за развој програма истраживања Месеца за будуће мисије, а такође ће подржати заједнички руско-амерички пројекат нове космичке станице под називом "Дип спејс Гејтвеј" на Месечевој орбити. Москва и Вашингтон договорили су се о пројекту у септембру 2017. године, а први модули би могли бити спремни између 2024. и 2026. године.



  • Извор
  • фото: © NASA / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА