BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Женева: Стручњаци већају о роботима убицама

Женева: Стручњаци већају о роботима убицама
28.08.2018. год.

 Током седмодневног скупа, другом ове врсте, у седишту Уједињених нација у Ззеневи, разговараће се о могућим начинима регулације оваквих оружаних система, преноси АП.

 
За сада, потпуно аутономни и компјутерски контролисани оружани системи не постоје, а поједине групе стручњака, који ће имати своје представнике у Женеви, сматрају да би владе и војске требало генерално да спрече развој таквог оружја, јер, како сматрају, постоје "ужасни" сценарији о томе шта би њихов настанак могао да проузрокује.
 
Организација за људска права "Амнести интернешнел" данас је позвала све земље да раде на забрани оваквог наоружања. 
 
"Роботи убице" више нису само ствари из научне фантастике, рекао је истраживач вештачке интелигенције "Амнести интернешнела", Раша Абдул Рахим, преноси АП и прецизира да овај женевски скуп функционише по принципу консензуса, што практично значи да би само једна земља могла да осујети план производње оваквог наоружања.
 
Председавајући скупа, који се одржава под окриљем УН, Амандип Гил изјавио је да се напредак постиже, те да постоје три табора земаља: Један који жели формалну и правну забрану аутономног наорузазњу, други који се залаже за политички, необавезујући споразум, док трећи не жели никакве промене.
 
Добитница Нобелове награде за мир 1997. године, Џоди Вилијамс, сматра да Кампања за заустављање робота убица, која је домаћин скупа, жели "разумну људску контролу" по питању коришћења аутономних система наоружања.
 
- Постоји много кретања међу владама, до сада је 26 затражило потпуну забрану - рекла је Вилијамсова.


  • Извор
  • pink.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА