BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Авганистански хероин финансира политичке кампање САД и „црне операције”

РТ: Авганистански хероин финансира политичке кампање САД и „црне операције”
15.08.2017. год.


Извор:
Восток, РТ

Не само активна војнa лица, него и бивши припадници оружаних снага САД који су били укључени у многе летове у Авганистан и изван њега почели су да испоручују наркотике, тврди Џим В. Дин, уредник "Ветеран данас".

Извештај специјалног инспектора за обнову Авганистана указује на то да је амерички рат у Авганистану подстакао кризу наркотика у САД-у.

РТ: Да ли мислите да постоје везе између рекордне производње опијума у Афганистану и кризе америчког хероина?

Џим Дин: Веза је таква због тога што, пре него што смо отишли у Авганистан, тамо скоро није било производње хероина. И након што смо ушли у Авганистан, производња је чудесно почела да расте, а онда су се северни краљеви рата вратили у обновљену производњу да би финансирали рат, и такође се обогатили. Оно што се такође догодило, сазнали смо много касније, је да су војна лица САД - не само војници, већ и бивша војна лица који су били укључени у многе летове у земљи и ван земље, почели да испоручују и првозе дрогу.

Нисмо знали да ли то раде са стране. Али касније смо сазнали да је велики пораст производње хероина званично подржаван, а новац ... завршавао је и у политичким кампањама у САД-у, а такође и за финансирање "црних пројеката" за обавештајне операције када нису желели да неко у Конгресу за то зна.

Тако да је велики пораст производње хероина дошао као последица америчке инвазије на Авганистан. Али прича постаје мало компликованија, јер када једном имате опијум, он се мора претворити у хероин. То је дуга прича која се развијала током година.

РТ: Постојала су упозорења да је хероин кријумчарен из Авганистана у САД преко Канаде. Како је то могуће?

Џим Дин: Канада има доста хероина из Авганистана. Канадска граница је порозна јер има најмање људи који чувају границу. У смислу уношења ствари преко границе, они не могу имати људе на сваких 100 јарди.

Чујемо у САД-у да се производња хероина у Мексику такође значајно повећала, а званичници овде, иако постоји неслагање око тога, кажу да већина хероина који долази у САД долази из Канаде, али те количине које долазе из Авганистана се повећавају. Питање је следеће: Како то све успевају упркос толико дугој борби -транспортом на дуге релације.

Наши подаци су такви, да много тога иде кроз владине операције које су тајне, не пролазе кроз нормалну процедуру, јер су њихове операције "класификоване", те имају свој ваздушни саобраћај. На овај начин се одвија велика трговина дрогом у политичким кампањама, а са великим "перикама" се крећу кроз одбрамбене и обавештајне послове које користе у САД.

РТ: Који је главни узрок повећања производње опијума у Авганистану?

Џим Дин: Америчка војна интервенција у Авганистану је учинила производњу потпуно отвореном. Земља је економски опустошена, а и није било стварне економије. Због тога је и пораст производње дрога, посебно мака, јер ниједна друга култура не би могла стварно да се такмичи с тим. И т
алибани више нису били тамо да би зауставили производњу дроге јер су знали какве су дугорочне последице.

Ситуација постаје и мало компликованија јер је доста тог хероина и опијума путовало не само у државе бившег Совјетског Савеза, већ и за Русију. У Русији имамо растућу епидемију јер су је засули јефтиним хероином који долази из Авганистана. Сада видимо да је то дио процеса дестабилизације, а којим Запад и НАТО желе да науде Русији - да повећају проблем зависности од дрога, а Путин је о томе још давно говорио.

 



  • Извор
  • фото: © Parwiz / Reuters/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Синиша Љепојевић, угледни србски интелектуалац, ветеран ТАНЈУГ-а, који је деценијама живео и радио у Лондону, а сада је и народни посланик покрета „Ми – глас из народа“, за Братство...


Дмитриј Рогозин, послије вишедеценијске успјешне политичке каријере у Русији, током које обављао високе државне функције након почетка СВО отиснуо се на прву линију фронта. Тамо је у децембру прошле...

Уредник Восток вести недавно је посетио Вагнер Центар у Санкт Петербургу


Министар спољних послова Сергеј Лавров дао интервју за ТВ канал Русија 24 и РИА Новости.  О датуму завршетка специјалне операције

По мишљењу доктора историјских наука Јелене Гускове, садашњи положај Србије условљен је дугогодишњом политиком једностраних уступака које је Београд чинио у односима са Приштином. А данас Србија нема много...


Традиционални божићни конвој хуманитарне организације \"Солидарност за Косово” стигао је у српске енклаве. Арно Гујон, директор Управе за сарадњу са дијаспором и Србима у региону и оснивач организације “Солидарност...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА