Домени и хостинг
Почетна страница > Новости

Србија светски шампион у баскету!

12.06.2018. год.

Баскеташи Србије освојили су златну медаљу, четврту на пет одиграних светских првенстава. У финалу је Србија савладала Холандију 16:13, па су србски баскеташи још једном показали да су без премца у овом спорту.

Екипа, коју чине Душан Домовић-Булут, Марко Савић, Дејан Мајсторовић и Стефан Стојачић, показала је највише на турниру на Филипинима, па је доминантно дошла до нове титуле.

Савладали су на старту турнира екипу против које су се борили за злато - Холандију (21:17), потом Нови Зеланд (22:13), Румунију (21:12) и Киргистан (21:9), а у четвртфиналу Монголију са 21:8.

У полуфиналу су играли против Пољске, иако су губили са седам поена разлике у једном моменту, на крају дошли до победе од 21:19.

У финалном мечу било је неизвесно до минут и по до краја меча, када је Стојачић "двојком" донео предност Србији, коју "орлови" до краја нису испустили.

Душан Домовић-Булут изабран је за најкориснијег играча на турниру.