BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Сазнајте који је најбољи град за живот у Русији

17.01.2018. год.


Истраживање јавног мњења показује да најбоље животне стандарде нуде сибирски и уралски градови.

Градова је у Русији пуно, али који од њих имају најбоље услове за живот? Финансијски универзитет при Влади Руске Федерације је испитао ситуацију и дао одговор на то питање. Становници су оценили услове за живот, комуналне услуге, инфраструктуру и одговорили да ли су спремни да наставе живот у једном од 38 највећих градова или да се преселе на боље место.

И ево како изгледају резултати:

10. Оренбург

Пешачки мост у Оренбургу

На десетом месту је град на реци Урал, 1460 км југоисточно од Москве, најпознатији по оренбуршким марамама и изузетној геополитичкој локацији – на самој граници Европе и Азије. Ако се узму у обзир резултати истраживања, Оренбург није нимало лоше место за живот: здравствени систем, квалитет путева и ефикасност комуналних услуга су на високом нивоу.

9. Новосибирск

Позориште опере и балета у Новосибирску

Трећи најнасељенији руски град (1,6 милиона становника) је и један од најживахнијих градова Сибира. Новосибирск је велики индустријски центар на реци Об, у њему је лепих места за разгледање напретек, а има и свој научни град сателит који се зове Академгородок.

8. Краснојарск

Фонтана испред железничке станице у Краснојарску

Краснојарск је још један важан град Сибира познат по хидроенергији, машиноградњи, и фабрикама обојене металургије. Основан 1628. године као јужно упориште на реци Јенисеј, данас има преко милион становника и пун је културних блага.

7. Јекатеринбург 

Споменик тастатури у Јекатеринбургу

Град на Уралу, око 1800 км источно од Москве, четврти у Русији по броју становника (1,4 милиона). Јекатеринбург је одлично место за стицање образовања, живописан стари град али и отворен за све ново, са великим бројем продавница и ресторана.  

6. Чељабинск 

Парк „Гагарин“ у Чељабинску

Чељабинск је у свету прославио метеорит који је пресекао небо 2013. године, али град има далеко више од те приче. Основан је 1736. године и до изградње Транссибирске железнице био је главни саобраћајни чвор у региону. За време Другог светског рата све су фабрике производиле оружје и тенкове. Данас је Чељабинск важан економски, културни и спортски центар. Има 1,2 милиона становника. 

5. Санкт Петербург 

Васиљевско острво, Санкт Петербург

Пето место је припало „руској престоници културе“. Беле ноћи, град у вечитом покрету и чувена историјска места су оно што житељи највише воле у некадашњем Лењинграду.

4. Краснодар 

Улица „Краснаја“ у Краснодару

Град 1345 км југозападно од Москве ужива у топлој клими и један је од руских градова који се најбрже развијају: последњих 7 година број становника је порастао за 76 одсто и 2017. достигао 1,3 милиона. Градске власти кажу да је Краснодар својим климатским и економским могућностима привлачна дестинација за оне који живе у северним регионима Русије. А недавно је у њему отворен још један прелепи парк.

3. Казањ 

Дворац пољопривреде у Казању

812 км источно од Москве, Казањ је доказао да је један од градова који нуде најбоље животне стандарде: 96 одсто испитаника тако је оценило свој град. Локалне власти су изградиле одличну инфраструктуру, а путевима европског квалитета су сви задовољни. 

2. Москва

Бизнис центар „Москва сити“

Близу, али ипак на другом месту. Руски главни град непрестано мења своју инфраструктуру да би задовољио потребе становника и гостију. Према истраживању јавног мњења, око 70 одсто Московљана сматра да је Москва најбољи град за живот у Русији.

1. Тјумењ

Поглед на манастир Свете Тројице у Тјумењу

Ево и победника! Тјумењ је другу годину заредом најбољи руски град за живот. То је један од најстаријих сибирских градова и главни град региона богатог нафтом, што осигурава добар доток новца у градску касу. Пун је историјских знаменитости и модерних комерцијалних центара. На првом је месту у образовању, у сфери комуналних услуга и инфраструктури.



  • Извор
  • Поглед на манастир Свете Тројице у Тјумењу, фото: Legion Media / Russia beyond/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Совјетска власт није знала како да после рата поступи са казненом СС бригадом „Дружина“ која је прешла на њену страну. Тај проблем се неочекивано решио сам од себе


„Гледао сам како са малих пољских аеродрома, на којима су били дислоцирани у Срему, полећу осамљени југословенски ловци, храбро насрћу на огромне бомбардерске формације и у пламену се сурвавају...


Многобројне обавезе, као што је посао, брига о породици, одржавање пријатељстава већини особа одузимају много времена, па они често требају помоћ. Зато су ту ситнице, као што су геџети...

Црвена армија је више од две године покушавала да потисне непријатеља даље од града. То је постало могуће тек након победе у Курској бици и дефинитивне промене тока рата. ...


Генерални директор компаније Даниил Бренерман рекао је да се сада ради на цивилној сертификацији овог авиона


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА