BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

КАКО ДА СЕ ЗАШТИТИМО ОД ХАКЕРА: Колико су сигурне бесплатне апликације са поузданих извора?!

КАКО ДА СЕ ЗАШТИТИМО ОД ХАКЕРА: Колико су сигурне бесплатне апликације са поузданих извора?!
17.06.2018. год.
Малициозни хакери из Северне Кореје су показали да су веома способни, иако није сасвим јасно зашто су тако ефикасни и како улазе у системе корисника, највише плаши што и стручњаци из Гугла не откривају претње правовремено.

 Откривено је да је тим хакера, повезан са Северном Корејом, поставио, бар три Андроид апликације које краду личне информације корисника, и то на „Гоогле Плаy“ апликацију који сви имамо на Андроидима, како пише арстецхница.com. Ове апликације су се појавиле у јануару, а нису уклоњене пуна три месеца.

 
На жалост, Гугл је реаговао, тек након пријаве да нешто није у реду са овим апликацијама. Њу су објавили истраживачи компаније „МцАфее“, која се бави безбедносним софтверима и заштитом. Две апликације, су се представљале као безбедносне, док је трећа била куварска. Ове апликације су имале скривене функције, како би крале информације са уређаја, а првенствено крађу фотографија, контакта и порука.
 
Стручњаци из компаније „МцАфее“, на основу ИП адресе која је пронађена, верују да је реч о групи која себе назива „Сун Теам“, са седиштем у Северној Кореји. Оно што забрињава је констатација да сви хакери који припадају „Сун Теам“ групи, нису рођени у Северној Кореји, већ одлично познају са културу и језик те земље и да нису сви напади изведени са територије ове земље. Ова изолована држава се сматра за једну од најјачих хакерских центара на свету, а нападе усмеравају најчешће против оних које сматрају „непријатељима државе и великог вође“.Да би сачували сопствену безбедност, неопходно је проверити апликације које скидамо са места које сматрамо сигурним, а најлакше је погледати коментаре корисника који су их већ инсталирали. Уколико видите да било ко исказује сумњу или пријављује проблем, немојте узимати ту апликацију, колико год да делује примамљиво. 
 
Прошле године су истраживачи открили, чак 132 Андроид апликације, различитих девелопера, на „Гоогле Плаy“ апликацији, које су лажно покушали да заразе кориснике са „Wиндоwс малwаре-има“. У марту је друга сигурносна компанија пронашла још 150 опасних апликација.
 
До потенцијалних корисника, злонамерни хакери, често долазе контактирањем и путем већине популарних друштвених мрежа - „Фацебоок“, Инстаграм, "Реддит", али и популарних Вибера, "WхатсАпп-а", "Скyпе-а", "Гмаил-а"... Потребно је бити веома обазрив, не прихватати олако све што се нуди бесплатно, као и пратиоце чији су профили, на било који начин сумњиви. 
 
Поруке од непоузданих извора не отварајте и не чувајте на уређајима, поготово ако имају атрактиван наслов или нуде неке превелике повољности. Никада немојте слати даље вашим контактима оно што делује сумњиво, а посебно поруке типа "Ову поруку пошаљите на 10 адреса, добићете велику срећу/паре/посао", или "Ако ову поруку не пошаљете на 20 адреса, стићи ће вас несрећа/болест..." То су хакерски ботови који на тај начин долазе до базе бројева телефона, мејл адреса, ИП адресе.
 
Прочитајте још: WхатсАпп ће неким корисницима дати генијалну опцију - ево како да дођете до ње


  • Извор
  • pink.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Интензитет инсистирања на невиности Украјине је необичан, изјавио је руски министар спољних послова


„Супарнички однос“ Вашингтона са Русијом спречио је потпуно обелодањивање онога што је знао, рекли су извори листу

Али упркос невиђеним војним мерама које су колективно предузеле западне земље, ништа им није пошло за руком! Јер тврда вера србског народа, његова непоколебљива верност Христу и Цркви, као...


Нападачима на Цроцус Цити Халл из Украјине су пребачене велике суме новца, саопштио је руски истражни комитет.


Неки руски посланици позвали су на поновно увођење смртне казне


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА