BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Фудбалери Француске други пут у историји постали шампиони света

15.07.2018. год.
Француска – Хрватска 4:2 (2:1). Фудбалери Француске други пут у историји постали су шампиони света, пошто су на стадиону "Лужњики" у спектакуларном финалу савладали Хрватску. "Триколори" су поновили подвиг из 1998. године, док је Хрватска самим пласманом у финале остварила највећи успех у историји.

Француска се после 20 година поново попела на кров света у једној веома занимљивој и специфичној утакмици.

"Триколори" су имали среће у првом полувремену у којем су мрежу противника тресли аутоголом Манџукића и са пенала када је стрелац био Гризман.

Хрватска је имала већи део времена предност у поседу, али није било конкретнијих опасности по гол Лориса, осим у случају када је на одличан начин Перишић савладао Лориса.

За разлику од првог, гледало се потпуно другачије друго полувреме на стадиону "Лужњики".

Француска је након вођства играла знатно растерећеније, па је свој квалитет и игру материјализовала головима.

На 3:1 Француска је повисила у 59. минуту. Акцију је започео Погба одличним пасем за Мбапеа, да би у наставку акције фудбалер Манчестер јунајтеда, из другог покушаја, левом ногом послао лопту иза леђа Субашића.

Само шест минута касније Французи вероватно стављају тачку на меч јер долазе до три гола предности, када је Мбапе са дистанце одлично савладао голмана Хрватске.

Наду за потенцијални повратак, Хрватима је дао Манџукић у 69. минуту, када је несхватљиву и невероватну грешку направио голман Француске Лорис, који је поклонио лопту Манџукићу.

Ипак Хрватска ипак није могла да дође до још једне промене резултата, па су Французи привели меч крају без много проблема.