BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Украјина и Новорусија из минута у минут - 12.02.

13.02.2019. год.

  


Карта повлачења тешког наоружања - кликнути за увећање  

 
Спровођење Минских споразума - кликнути на карту за увећање


Карта ситуације на фронту за 10.02. (карта кијевских снага) - кликнути на карту за увећање



Испод се налази интерактивна мапа бојевих дејстава у Новорусији - 
 Клинути овде или на мапу испод





 

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 


Преглед дешавања на ратишту у Новорусији за 12
.02.


Стање на фронту .
 
 
Преглед политичко-економских и других вести за 12.02.

 

Карасин: Украјинско-америчке војне вежбе су опасна идеја Министарство спољних послова Русије сматра да је опасна идеја Сједињених Америчких Држава и Украјине да одрже војне вежбе „Морски поветарац 2019“ у северозападном делу Црног мора, изјавио је заменик министра спољних послова Русије Григориј Карасин.

„Опасна идеја - тако ћемо је третирати. Ми то доживљавамо као опасну идеју“, рекао је Карасин.

Раније је прес-служба Министарства одбране Украјине саопштила да ће се војна вежба „Морски поветарац 2019“ одржати у северозападном делу Црног мора, у Николајевској, Херсонској и Одеској области.

Русија очекује да ће добити објашњење како се користе подаци које Русија предала холандској страни Портпарол Министарства спољних послова Русије Марија Захарова негирала је саопштење шефа дипломатије Холандије Стефа Блока да ће на престојећим тространим консултацијама о паду малезијског авиона МХ17 бити речи искључиво о правним последицама пребацивања одговорности на Русију за катастрофу.

„У центру њихове пажње неће бити признање правне одговорности Русије за катастрофу, већ цео сет питања везаних за тај инцидент, који имају принципијелни значај за установљавање правих разлога несреће. Спремност за вођење разговора таквим тоном нам је више пута изразила холандска и аустријска страна“, изјавила је Захарова.

По њеним речима, Русија очекује да ће добити објашњење како се током истраге користе подаци које Русија предала холандској страни.

„Између осталог, ради се о подацима са радара које Украјина није предала, снимцима разговора украјинских војних диспичара, каталозима у којима се наводи муниција која се у Украјини налазила у том тренутку, разлозима за незатварање ваздушног простора за цивилну авијацију у зони борби на југоистоку Украјине“, навела је Захарова.

Русија је спремна за професионалне разговоре по свим аспектима међународне истраге која се води, закључила је Захарова.

Малезијски „Боинг 777“ који је летео од Амстердама за Куала Лумпур, срушио се 17. јула 2014. године у близини Доњецка. У авиону се налазило 298 путника и чланова посаде и сви су погинули. Кијев је за катастрофу оптужио устанике у Донбасу, који су изјавили да немају средства која би могла да оборе авион на тој висини.

Међународна истражна група представила је прелиминарне резултате истраге о паду МХ17 на истоку Украјине. Међународна истражна групе тврди да је малезијски „Боинг 777“ оборен из ракетног система „бук“, који припада 53. Ракетној бригади Војске Русије из Курска. Москва категорички негира те оптужбе.

Министарство иностраних послова Русије је саопштило да су оптужбе Међународне истражне групе о умешаности Русије у пад малезијског „Боинга“ неосноване и да изазивају жаљење, као и да је истрага пристрасна и једнострана.  

ОЕБС ће послати на адресе 56 држава захтев за учешће у посматрачкој мисији на председничким изборима у Украјини Канцеларија за демократске институције и људска права ОЕБС-а ускоро ће на адресе 56 држава ове организације, укључујући и Русију, послати захтев за учешће у краткорочној посматрачкој мисији на председничким изборима у Украјини, изјавио је за РИА Новости портпарол Канцеларије Томас Рајмер.

„У најскорије време ћемо упутити захтев за 750 краткорочних посматрача. Овај захтев ће отићи на адресе свих 56 земаља-чланица ОЕБС-а, укључујући и Русију“, рекао је Рајмер.

Према његовим речима, посматрачка мисија почиње да ради недељу дана пре избора како би спровела инструкције и послала посматраче у различите делове земље за касније посматрање.

„Друго је питање да ли ће украјинске власти акредитовати ове посматраче“, истакао је Рајмер.

„Ми смо већ прошле недеље изјавили да сматрамо да свако одбијање издавања акредитација представницима било које државе чланице ОЕБС-а није у складу са обавезама у оквиру ОЕБС-а“, подсетио је он.

Врховна рада Украјине је прошлог четвртка усвојила закон који забрањује представницима Русије да раде као посматрачи на изборима у Украјини.

Председнички избори у Украјини биће одржани 31. марта. Према закону, председнички избори су општи, а право гласа имају држављани земље који на дан избора имају најмање 18 година. Према подацима Државног завода за статистику Украјине од 1. јануара 2018. године, та земља има око 42 милиона становника.
Украјинa - из минута у минут -

 

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Неки руски посланици позвали су на поновно увођење смртне казне


Неслање делегације у САД била је „порука Хамасу“, изјавио је израелски премијер

НИС добитник признања „Доброчинитељ“ за 15 година доприноса заједници


Реакција Вашингтона на напад у „Крокус сити холу“ показује његову пристрасност јер настоји да прикрије Кијев, тврди Марија Захарова

Према мишљењу младих НИС лидер у пословању на тржишту Србије


За разлику од Запада, Москва никада неће „укинути“ ниједну страну културу


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА