BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Srbija odbranila trofej u Svetskoj ligi

25.06.2017. god.

Vaterpolisti Srbije savladali su, posle velikog preokreta, Italiju rezultatom 10:9, u finalu završnog turnira Svetske lige u ruskoj Ruzi.

Srbski vaterpolisti su loše ušli u meč, pošto su gubili sa 4:0 sve do samog kraja prve deonice. Onda je Mitrović smanjio na 1:4 pred pauzu.

U drugom delu, daleko bolja igra Srbije. Odlična odbrana, pa i sa igračem manje, a u napadu su brzo stigli do dva gola - prvo je Pijetlović pogodio za 4:2, a potom i Prlainović sa peterca za 4:3.

U trećoj četvrtini fenomenalna igra „delfina". Sa dva gola, Gavril Subotić je Srbiji doneo preokret i prvo vođstvo na meču.

Italijani su se pošteno namučili protiv čvrste odbrane „delfina", ali su postigli dva gola u trećoj četvrtini. Ali je i Stefan Mitrović postigao dva gola, a potom je i Filipović maestralno pogodio mrežu, pa je Srbija pred poslednju četvrtinu imala prednost 8:6.

U poslednjoj deonici, Italijani su zaigrali mnogo bolje, postigli tri gola za rednom, pa su na momenat poveli sa 9:8.

Međutim, "delfini" su ekspresno odgovorili i sa dva brza gola Duška Pijetlovića poveli sa 10:9 i sačuvali taj rezultat do kraja meča.

Srbiju su do pobede predvodili Duško Pijetlović i Stefan Mitrović sa po tri gola, dok je Gavril Subotić postigao dva, a po jednom su se u istu strelaca upisali, Andrija Prilainović i Filip Filipović.

Italijane je predvodio Pjetro Finjoli sa tri gola.

Srbskim vaterpolistima ovo je peti uzastopni trofej u Svetskoj ligi, a ukupno 11, dok su Italijani ostali bez trofeja.

Reprezentacija Hrvatske je osvojila treće mesto na turniru, pošto je savladala reprezentaciju SAD 10:4.