BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

RT: Si-En-En i Foks izrezali antiratni govor Randa Pola u kojem proziva Bajdena koji je podržavao ratove u Srbiji i Bliskom istoku

RT: Si-En-En i Foks izrezali antiratni govor Randa Pola u kojem proziva Bajdena koji je podržavao ratove u Srbiji i Bliskom istoku
26.08.2020. god.


Govor američkog senatora Randa Pola na nacionalnoj konvenciji Republikanske stranke isečen je od strane glavnih kablovskih mreža, a Si-En-En ga je potpuno isekao, a Foks je zamenio antiratnim delom intervjua.

Senator Paul, koji je često ukštao mačeve sa Donaldom Trampom kada su se borili da postanu republikanski predsednički kandidati u izbornoj trci 2016. godine, tokom svog govora priznao je da se nije uvijek slagao s predsednikom, ali je rekao da je Trampova želja da zaustavi „beskrajne ratove“.


"Podržavam predsednika Trampa, jer veruje, kao i ja, da se jaka Amerika ne može voditi beskrajne ratove, ne smemo ostaviti svoju krv i blago u blatu Bliskog istoka", rekao je Pol.


Nazivajući Trampa "prvim predsednikom u nekoliko generacija koji je težio da okonča rat, a ne da započne", Pol je krenuo u napad na ono što je nazvao "katastrofalnim dosijeom Džoa Bajdena", ističući da je Bajden, kao senator, glasao da da tadašnjem predsedniku Džordžu V. Buš ovlaštenje da koristi silu u Iraku.

"Bojim se da će Bajden ponovo izabrati rat. Podržavao je rat u Srbiji, Siriji, Libiji. Džo Bajden će i dalje prolevati našu krv i blago."

 


Polova antiratna poruka, međutim, nije došla do gledalaca Si-En-En-a, a kablovska mreža je umesto toga emitovala intervju sa političkim saradnikom i domaćinom Van Džonsom.



Foks njuz, koja je izrezao većinu prvog dana konvencije, odlučivši se za svoju uobičajenu programsku šemu, zamenio je delove Polobog govora sa intervjuom Donalda Trampa mlađeg.


 

Em-Si-En-Bi-Ci je takođe isekao Polov govor sa zapažanjima voditelja Rejčel Medou, koja je pokušala da proveri činjenicu da li Pol tvrdi da Tramp "dovodi naše heroje kući."

Medou je ustvrdila da je ukupan broj osoblja raspoređenog u inostranstvu čak porastao pod Trampovom administracijom, premda se činilo da se Pol usredsredio uglavnom na razmeštanja vojske na žarišnim tačkama na Bliskom istoku neprestanih sukoba.


Nakon što je postao demokratski predsednički kandidat, Bajden je svoje glasanje za rat u Iraku u oktobru 2002. godine nazvao „greškom“, tvrdeći da je, paralelno sa drugim jastrebovima, želeo da ne pokrene rat, već „da spreči da se rat dogodi“. Bajden insistira na tome da je, odvezujući Bušove ruke, verovao da će administracija uspeti izvršiti veći pritisak na Savet bezbednosti UN-a i pokojnog iračkog lidera Sadama Huseina.

Iako je bio snažni zagovornik američke kampanje bombardovanja u Jugoslaviji 1999. godine, Bajden je izrazio saučešće tokom posete Beogradu, u avgustu 2016. godine.


Izvor: Vostok / RT



  • Izvor
  • Tanjug
  • foto: © Reuters / Republican National Convention / RT/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

U Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju otvorena je izložba slika jednog od najpoznatijih vranjskih slikara Zorana Petrušijevića Zopa.  Postavka pod nazivom 'Retrospektiva' obuhvata veliki broj Petrušijevićevi


Nemojte od Vučića praviti entitet koji personifikuje Srbiju, niti izjednačavati srbski narod sa onim što Vučić radi, koga su Zapad i NATO postavili da nama vlada, poručio Gajić u...

Tlingitsko selo uništeno 1882. godine prihvatilo je „odavno zakasneli” gest



Iako naš zakon jasno definiše da je dovoljan samo jedan akt nasilja kako bi se pokrenula procedura za zaštitu žrtve, žrtve u Srbiji u velikom broju slućajeva ne prijavljuju...


Ostale novosti iz rubrike »