Početna stranica > Novosti

Srbski odbojkaši osvojili bronzu na Evropskom prvenstvu!

03.09.2017. god.

Srbija – Belgija 3:2 (25:17, 22:25, 19:25, 25:22, 15:12).

Odbojkaši Srbije savladali su Belgiju u utakmici punoj preokreta u Krakovu i osvojili bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu. "Orlovi" odlično počeli meč, dozvolili Belgiji da preokrene, a onda uložili poslednje atome snage da dođu do medalje.

Odbojkaška reprezentacija Srbije ipak će se u Beograd vratiti sa medaljom oko vrata. U izuzetno napetom i neizvesnom meču, Srbija je savladala Belgiju sa 3:2 i osvojila bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

Sa meča između Srbije i Belgije
Izabranici Nikole Grbića odlično su počeli meč i osvojili prvi deo igre rezultatom 25:17. Odlično je funkcionisao blok Srbije, dok je napad delovao prilično sigurni i Belgijanci nisu imali rešenje za našu igru.

Ipak, već u sledećem setu Belgija pronalazi ravnotežu, počinje da igra bolje i posle nekoliko grešaka srbskog tima stiže do izjednačenja u setovima.

Kao da je u tim trenucima opala koncentracija u srbskom timu, selektor Grbić pokušao je sa izmenama, ali Belgijanci su ušli u ritam i osvajaju set rezultatom 25:19.

Kada je bilo najteže, srbski odbojkaši su se "otreznili" i odlučnom igrom stigli do petog seta.

U neizvesnom setu, prevagu je odnela odbrana srbskog tima, ali pre svega fantastični Dražen Luburić, koji je meč završio kao najefikasniji pojedinac sa 26 poena.

Uroš Kovačević je upisao 16 poena, Srećko Lisinac 15, a Nemanja Petrić 13. Najbolji u poraženom timu bili su Simon van de Vorde i Gert van Vale sa po 16 poena.

Srbija je tako osvojila bronzu, dok su u velikom finalu sastaju Rusija i Nemačka (20.30, RTS 2).