BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Crvena zvezda - Liverpul 2:0

06.11.2018. god.
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na krcatom stadionu "Rajko Mitić" vicešampiona Evrope, ekipu Liverpula, sa 2:0 u meču četvrtog kola Lige šampiona. Strelac oba gola bio je Milan Pavkov.

Crvena zvezda je upisala istorijsku pobedu protiv vicešampiona Evrope, ekipe Liverpula, na stadionu "Rajko Mitić" od 2:0.

Fudbaleri srbskog šampiona su tako upisali prvu pobedu u Ligi šampiona u novom formatu, a to su učinili golovima Milana Pavkova.

Crveno-beli su od samog starta meča nagovestili da mogu da se suprotstave favorizovanom rivalu i da utakmica neće imati tok sličan onim u Parizu i Liverpulu.

Alison je imao posla u prvih deset minuta, kada su prvo Marin, a potom i Savić oprobali udarce.

U 23. minutu, Marin je oštro izveo korner, a najbolji u skoku u protivničkom šesnaestercu bio je Pavkov, koji je glavom smestio loptu u mrežu, za veliku radost domaćih navijača.

Samo šest minuta kasnije, ponovo je Pavkov bio glavni akter, a ovoga puta je poput Nikole Žigića 2005. godine, postigao maestralan gol sa distance, za delirijum na stadionu i prednost od 2:0.

Isti rezultat ostao je na snazi do poluvremena.

U drugom delu igre, Liverpul je očekivano zaigrao znatno bolje, ali je Zvezda već u prvom minutu nastavka možda oštećena za penal, nakon igranja rukom Milnera.

Gosti iz Engleske su imali potpunu inicijativu nakon toga i dolazili su do brojnih šansi.

Najbolje nisu iskoristili u dva navrata Salah i Van Dajk, pa je do kraja meča, uz veliko požrtvovanje fudbalera Zvezde, rezultat ostao isti – 2:0.

Zvezda je upisala prvu pobedu i, uz remi sa Napolijem u Beogradu, sada ima četiri boda nakon četiri utakmice u Grupi C Lige šampiona.

Sa istim brojem bodova je i PSŽ, pet bodova ima Napoli, a šest Liverpul.

Napoli u drugom meču grupe od 21.00 dočekuje PSŽ.