BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Pobeda Dinama, sve veće šanse za opstanak

19.04.2021. god.

Fudbaleri Dinama zabeležili su u nedelju veoma bitnu pobedu i tako napravili prvi korak u borbi za opstanak. Savladana je ekipa Žarkovo iz Beograda sa 2-0, poluvreme 0-0.

Od samog starta domaćini su preuzeli inicijativui stvarali šanse, ali bez realizacije. Tražili su domaćini u dve situacije da sudija dosudi penal zbog igranja rukom u šesnaestercu, na šta arbitar nije reagovao. Na poluvreme se otišlo bez postignutog gola.

Nastavili su domaćini i u drugom poluvremenu da napadaju i konačno u 57. minutu slomili otpor gostiju, asistirao je Mlađan Stevanović, a gol postiže Filip Jezdović. Pored asistencije Stevanović postiže drugi pogodak za ekipu Dinama, odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca. Na semaforu je u 87. minutu stajalo 2-0 za domaćina.

Do kraja prvstva ostalo je da se odigra još šest kola, a Dinamo zauzima 14. mesto na tabeli 32 boda. U narednom, 29. kolu igra se derbi južne pruge, Dinamo gostuje komšijskoj Dubočici u Leskovcu,direktnom rivalu za opstanak u ligi.