BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Minimalna pobeda Švedske, Švajcarci idu kući

03.07.2018. god.

Švedska – Švajcarska 1:0 (0:0). Fudbalska selekcija Švedske plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Rusiji, posle minimalne pobede nad reprezentacijom Švajcarske. Jedini gol na meču delo je Emila Forsberga, uz pomoć defanzivca Švajcarske Akanđija. Švedska će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela između Kolumbije i Engleske.

Švedska je savladala Švajcarsku u Sankt Peterburgu sa 1:0 i plasirala se u četvrtfinale Mundijala u Rusiji.

Strelac jedinog gola za "vikinge" bio je Emil Forsberg, ali uz veliku pomoć defanzivca Švajcarske Manuela Akanđija, kog je lopta pogodila i prevarila golmana Zomera.

Švajcarska se tako oprostila od Svetskog prvenstva, a opšti utisak je da je među osam najboljih ekipa prošla ako ne bolja, onda čvršća i srećnija ekipa.

Doduše, imali su Šveđani više udaraca ka golu rivala, Švajcarska je najozbiljniju priliku napravila u 90. minutu, a udarac Seferovića bio je prvi šut u okvir gola na meču za ekipu Vladimira Petkovića.

Švedska nije briljirala, ali je odigrala čvrsto u odbrani, zatvorila puteve do gola Olsena, a u napadu je uspela jednom da bukvalno ugura loptu u gol za veliku radost "žutog zida".

Švedskoj je dosuđen penal u 93. minutu, ali je slovenački sudija Skomina, posle intervencije VAR-a i pregledanja snimka, dosudio slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, ali i crveni karton za Langa.