BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

POBJEDNIČKI PEHAR KUPA SRPSKE ZA SEZONU 2011/2012 BANJALUČANIMA

10.06.2012. god.
Borac iz Banjaluke pobjednik je kupa Republike Srpske za sezonu 2011/12 pošto je nakon boljeg izvođenje penala svladao mrkonjićku Slobodu sa rezultatom 3:1. Kapitenu Drašku Žariću pobjednički pehar je uručio predsjednik Fudbalskog saveza Republike Srpske Mile Kovačević.

U regularnom dijelu utakmica je završena neriješenim rezultatom 0:0, a u rulet zvarašnici kod izvođenje penala gosti su imali više sreće i koncetracije i na kraju zasluženo slavili sa 3:1. U prvoj seriji Boris Raspudić svladao je Radovana Ilića, a udarac Bojana Tadića odbranio je Mladen Lučić. U drugoj seriji Radovan Ilić odbranio šut Perice Ivetića, a Siniša Radoja pogodio za 1:1. U trećoj Ilić je odbranio šut Mladena Žižovića, a Bojana Sladojević šutirao pored gola. U četvrtoj seriji Branislav Krunić je dovo Borac u vođstvo od 2:1, dok je kapiten Slobode Draženko Miletić pogodio prečku. U poslednjoj seriji mladi Petar Kunić bio precizan za 3:1 itada je počelo veliko slavlje fudbalara i navijača Borca, kojh je oko 300 organizovano došlo na stadion „Luke“.

Pobjedom i osvajanjem pehara Kupa RS bio je zdovoljan  šef stručnog štaba Borca Slaviša Božičić.

''Naravno da smo svi srećni poslije pobjede, bez obzira što je ona ostvarena na penale. Penali su lutrija, ali mislim da smo bili bliže pobjedi u regularnom dijelu utakmice, jer smo imali nekoliko izglednih prilika za pogodak. Međutim, pauza kod igrača učinla je svoje i mi smo bili svjesni da ćemo imati taj problem u ovom meču, što ni jendog trenutka ne umanjuje sjajnu igru fudbalera Slobode, koji su u ovoj utakmici pokazali zašto su ostvarili dobre rezultate u prvenstvu, gdje su po meni bili hit prvenstva. Ono što je bitnije u svemu ovome da je bila jedna sjajna organizacija finala Kupa RS i to sve ljubitelje fudbala u Srbskoj treba da raduje i pokazuje da je naš Kup ravan Kup takmičenjima mnogih velikih zemalja'', rekao je Božičić.

Strateg Mrkonjićana Zoran Dragišić bio je tužan kao i njegovi fudbaleri što nisu uspijeli da osvoje pobjednički pahar.

''Ne mogu ništa da zmjerim svojim fudblaerima jer su odigrali jednu dobru utakmicu i Borcu parirali u svim segmentima igre. Ostaje žal što nismo osvojili Kup, jer smo bili tako blizu. Penali su lutrija, ali se pokazalo da su fudbaleri Borca jači karakterom i da su bili koncentrisaniji prilikom izvođenja penala. Čestitamo Borcu na zasluženoj pobjedi i osvajanju kupa'', rekao je Dragišić.

Inače, domaći i gostujući fudbaleri po izuzetno sparnom i toplom vremenu odograli su dobru utakmicu. Fudbaleri Borca imali su loptu više u svom posjedu i prilika za pogodak, ali su neprecizni bili Dujaković, Mraković, Žižović, Grahovac i Kunić, a odlično je branio i golman Slobode Radovan Ilić. S druge strene fudbaleri Slobode organizovano branili i brzim kontranapdima ugrožavali gol Mladena Lučića, ali su neprecizni bili Nikša Dimitrijević, Bojan Tadić i Nenad Vujičić. Najbolju priliku imao je igrač Slobode Siniša Radoja koji je u 56. minutu iskosa sa desne strene sa 18 metara oštim udracem pogodio prečku.

Jedan od najboljih u redovima Slobode bio je štoper Senid Kulaš, koji je bio impresioniran ambijentom finala Kupa RS.

''Dobro smo otvorili utakmicu i dobro parirali favorizovanom Borcu. Međutim, kod izvođenja jedanaestraca nismo imali sreće i svima nama je žao što nismo osvojili Kup Republike Srpske, a bili smo tako blizu'', rekao je Kulaš.

POSJETA- Finale Kupa RS pratilo je više od 2.000 gledalaca, među kojima je bilo oko 300 navijača Borca, popularnih „lešinara“. Oni su tokom cijelog meča bez incidetanta podržavali svoje ljubimce. Jedini incident, ali nenamjeran dogodio se po završetku utakmice, kada se pred stamedom „lešinara“ polomio dio ograde na tribinama, ali na sreću bez povrijeđenih lica.

SLOBODA (MG)   0 (0)

BORAC               0 (0)

PENALIMA        1:3

Strijelci iz penala: Radoja za Slobodu (Mrkonjić Grad), a Raspudić, Krunić, Kunić za Borac.

Stadion: "Luke" u Mrkonjić Gradu.

Gledalaca: 2000.

Sudija: Zoran Sofrenić (Bijeljina) 7.

Žuti kartoni: Vuklišević, Kremenović (Sloboda, Mrkonjić Grad), Marković, Krunić (Borac).

Igrač utakmice: Branislav Krunić (Borac) 8.

SLOBODA (MRKONJIĆ GRAD): Ilić 8, Vuklišević 7, Sladojević 7, Kulaš 7,5, Vujičić 7,5, Kremenović 7 (od 85. minuta Ćulum -), Radoja 7, Tadić 7, Travar 7 (od 46. minuta Inđić 7), Dimitrijević 7, Stijepić 7 (od 88. minuta Miletić -). Trener: Zoran Dragišić.

BORAC: Lučić 7,5, Ivetić 7,5, Marković 7, Stupar 7, Žižović 7, Grahovac 7 (od 85. minuta Ćorić -), Dujaković 7 (od 76. minuta Subić -), Raspudić 7,5, Krunić 8, Žarić 7,5, Kunić 7,5. Trener Slaviša Božičić.