BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Булајић: Црна Гора полигон Запада за дјеловање према Србији

Булајић: Црна Гора полигон Запада за дјеловање према Србији
29.10.2018. год.


Посланик Демократског фронта Страхиња Булајић оцијенио је да су односи Црне Горе са Републиком Србијом никад гори, да се свакодневно усложњавају, те да је за то кривац искључиво актуелна црногорска влада.


Он је демантовао министра вањских послова и европских интеграција Срђана Дармановића, који је казао да Црна Гора од 2006. године тежи све бољим односима са сусједима, укључујући и са Србијом.
 
„Како су тако добри односи ако су мимоилажења између Црне Горе и Републике Србије тако очигледна и тако велика. Очигледно је да се ради и концепцијским разликама, везаних прије свега за стратешке интеграције, при томе мислим на НАТО пакт. Ту је екстремно важно мимоилажање по питању једине православне канонске цркве у Црној Гори и све те оштре изјаве које задиру у биће народа и стварање одређених могућности које могу да произведу далекосежне негативне последице“, казао је Булајић данас у Скупштини Црне Горе.

По његовим ријечима, велика неслагања између двије државе постоје и по питању Косова и Метохије.

„Дипломатски потези Црне Горе везани су за многе разлоге, због којих Црна Гора учествује у блокирању идеја званичне Србије, везано за питање Косова и Метохије. Ви сте наводно против тог тзв. разграничења, али из сасвих других дијаментралних  разлога, за разлику од мене. Ја кажем немогуће је да се Србија разграничава сама са собом, а ви сте најприје признали лажну државу Косово*, и условно речено срушили границу Србије тим признањем, а сад  сте као против разграничења“, оцјењује Булајић.

Такође, додаје и да су по питању кринималитета нарушени односи двије државе, наводећи низ разлога за то.

„Дјеловањем организиваних криминалних група из Црне Горе које дјелују на простору Србије, све чешће се уочава и постојање сумње да се то дешава по налогу страних фактора, те да се Црна Гора користи као полигон за даље дјеловање Запада према Србији и спрјечавању наводног руских интереса на Балкану“, каже Булајић.

Он додаје се ти односи морају поправити због чињенице да се трећина становништва Црне Горе изјашњава као Срби, те да у Србији живи према неким процјенама, чак скоро једна данашња Црна Гора.

С друге стране, министар Дармановић истиче да је један од три стуба приоритета вањске политике Црне Горе, поред чланства у НАТО и ЕУ, и јачање добросусједских односа и  регионалне сарадње.

„Наши односи веома су добри. Можда и најбољи од времена када су ове двије државе постале независне. Релације са Србијом по свим питањима која нас повезују одувијек је са наше стране, карактерисао отворен приступ и жеља да односи двије земље константно напредују. Наша сарадња је интезивна и заснована на реалним интересима“, закључио је Дармановић.

ИН4С


  • Извор
  • Страхиња Булајић, фото: IN4S.net/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Данас је објављен писмени Коментар званичног представника руског министарства спољних послова Марије Захарове у вези са одобравањем у ПССЕ захтева Косова за чланство у Савету Европе. Коментар преносимо у...


Кијевске снаге се боре да обуздају Русе због кашњења стране помоћи и недостатка особља, наводи се у новинама

Неуспех Запада да обезбеди довољно оружја и новца једини је разлог зашто Украјина трпи неуспехе, тврди председник


Врховни командант НАТО снага за Европу и заповедник европске команде америчке војске Кристофер Каволи изјавио је да је НАТО донео одлуку да појача резервне снаге унутар мисије на Косову...

Fotografija i sam pojam 'fotografisati' dobili su neko drugačije, potpuno novo značenje. I dok su nekada dva ili tri filma, što je maksimalno oko sto fotografija, 'trajali' celo letovanje...


Posle veoma brzog razvoja LLM modela veštačke inteligencije (Large Language Model) u toku prošle godine, mnoge kompanije koje stoje iza ovoh softvera morale su da uvedu brojne promene.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА