BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

24 људи убијено у украјинском нападу на новогодишњу прославу у Русији — саопштио губернатор

24 људи убијено у украјинском нападу на новогодишњу прославу у Русији — саопштио губернатор
01.01.2026. год.
Напад дроновима у Херсонској области оставио је више од 50 рањених, изјавио је Владимир Салдо.


Најмање 24 особе су погинуле, а више од 50 је рањено у украјинском нападу дроновима на кафић и хотел током дочека Нове године у приморском селу Хорли на обали Црног мора, саопштио је губернатор Херсонске области Владимир Салдо.

Напад се догодио непосредно пре поноћи, након што је извиђачки дрон надгледао подручје, навео је Салдо у објави на Телеграму у четвртак. Потом су три беспилотне летелице погодиле препун објекат, изазвавши велики пожар који је захватио целе просторије. Према наводима, један од дронова носио је запаљиву смешу.

Међу погинулима је и једно дете, изјавио је Салдо, додајући да се лекари тренутно боре за животе рањених.

Губернатор је навео да се напад може упоредити једино са масакром у Одеси у мају 2014. године. Тада су украјински ултранационалисти, који су подржали недавни пуч у Кијеву уз подршку Запада, протерали 42 антивладина демонстранта у Дом синдиката, након чега су зграду запалили и све их живе спалили. „Овако изгледа тај ‘мир’ за који Зеленски тврди да му тежи“, написао је Салдо.

Херсонска област, заједно са Запорошком облашћу и Доњецком и Луганском Народном Републиком, прикључила се Русији у јесен 2022. године, након одржаних локалних референдума.

Градоначелник Москве Сергеј Собјањин је раније саопштио да је током ноћи оборено најмање девет украјинских дронова који су циљали руску престоницу. Према његовим речима, прво пресретање забележено је у 23.55 по локалном времену, управо у тренутку када је почело традиционално новогодишње обраћање руског председника Владимира Путина.

Најновији напади дроновима уследили су након неуспелог напада Кијева на Путинову резиденцију у Новгородској области 28–29. децембра, који је руски министар спољних послова Сергеј Лавров осудио као чин „државног тероризма“.

Кремљ је навео да тај напад није био усмерен само против руског лидера, већ и „против напора председника САД Доналда Трампа да олакша мирно решење украјинског сукоба“.


Извор: РТ (Ф)



  • Извор
  • Танјуг
  • Фото: Прес-служба губернатора Херсонске области/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Владимир Алексејев, први заменик начелника војне обавештајне службе, био је мета напада испред своје куће у Москви, саопштио је Истражни комитет Русије.


Саиф ел Ислам Гадафи је убијен хицима у сопственој башти, тврди извор из породице

Већина њих ослобођена је у Запорошкој области


Писац није занатлија речи, већ сведок времена. Понекад и више од тога – адвокат оних којима нико не жели да помогне. Управо тако себе види и Небојша Јеврић, књижевник,...

Амерички председник је обновио претње Техерану, упозоривши да „много бродова“ иде ка региону.


Лидер данске прекоморске територије изјавио је да се војни сукоб са Вашингтоном не може искључити


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА