BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Вакцина против рака уклонила туморе из тела мишева

Вакцина против рака уклонила туморе из тела мишева
06.02.2018. год.


Истраживање научника са престижног америчког универзитета Станфорд, предвођена доктором Роналдом Левијем, показала су да је вакцина против рака уклонила туморе из тела мишева, чак и у фази метастазе.

Истраживање је спроведено на мишевима, тако што је вакцина директно убризгавана у масу тумора, и успешно је елиминисала све трагове малигних ћелија из тела животиња, а требало би да буде успешна у лечењу многих врста ракова, укључујући и оне који се појаве спонтано.

Мишеви су генетски модификовани да спонтано развију туморе.

Вакцина је имала успеха и у уклањању метастазираних ћелија раширених по телу, наводи се на званичном сајту Универзитета.

Научници верују да би коришћење вакцине на локалном нивоу могло да служи као јефтина терапија за рак, без нуспојава карактеристичних за хемотерапију.

Вакцина се састоји од два агенса, а мишеви су обично реаговали након једне дозе, а највише након две дозе вакцине.

„Када искористимо ова два агенса, примећујемо елиминацију тумора широм тела. Овакав приступ не захтева да се пронађу специфичне мете захваћене тумором и не захтева читаву активацију имуног система, нити мењање имуних ћелија пацијента“, рекао је доктор медицине и професор онкологије на Станфорду Роберт Леви.

Према његовим речима, вакцина се разликује од постојећих имунотерапија због тога што се вакцина користи на локалном нивоу и стимулишу се ћелије захваћене тумором, уместо читавог тела.

„У мишевима, приметили смо невероватне ефекте широм тела, укључујући и нестанак тумора из тела животиња“, рекао је Леви.

У даљем наставку истраживања, очекује се да ће се вакцина тестирати на 15 пацијената са лимфомом, а уколико се проба покаже успешном, Леви верује да ће вакцина бити успешна у борби против много врста тумора.

„Не верујем да постоји ограничење који бисмо тумор могли потенцијално да лечимо“, рекао је Леви.

Истраживање је објављено у јануарском издању „Сајенс транслејшнел медисин“.



  • Извор
  • фото: cancer.gov/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА