BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Кина ће послати сонду на Марс 2020. да би трагала за знаковима живота

РТ: Кина ће послати сонду на Марс 2020. да би трагала за знаковима живота
09.07.2019. год.

Кина је јасно назначила своје амбиције у у космосу најавом да је завршила изградњу своје прве сонде за Марс, са мисијом која ће бити покренута у 2020. години.


Главна мисија сонде је да трага за знаковима живота, али сонда ће такође истраживати да ли планета може бити тераформирана (
хипотетички процес прилагођавања других небеских тела за људски живот), како би била потпуна могућа за људски живот.

Током своје мисије, сонда ће изводити атмосферска, топографска, геолошка и магнетна истраживања, као део студије изводљивости о будућим истраживањима, а можда чак и колонизацији планете.

Лансирање је временски усклађено са најближим прелетом планете, које се одвија сваких 26 месеци и траје отприлике месец дана.

С обзиром на 10-минутно кашњење у комуникацији од Земље до Црвене планете, сонда ће морати да донесе своје одлуке о слетању током такозваних "седам минута терора" док улази у атмосферу Марса. До сада је само 19 од 45 људских мисија на Марс било успешно, од којих је већина била орбиталне природе.

Кинески научници ће такође морати да се ухвате у коштац са неизбежним изазовом од стране моћних пешчаних олуја на Марсу, које могу задувати снагом урагана.

„Иако је кинеска мисија на Марс касно почела, имамо високу почетну тачку са дизајном од `три у једном`. И спремни смо да се суочимо са изазовима”, истакао је Панг Зихао, стручњак за технологију истраживања космоса у Пекингу.

Сун Зехоу, главни дизајнер кинеске лунарне сонде "Чанге 4", описао је развој сонде за Марс као "веома проблематичан", али је додао: "То је притисак који доноси технолошки напредак."

Очекује се да ће лансирање ракете "Чангзенг 5" која ће понети сонду у јулу или августу 2020. године са космодрома "Венчанг" у провинцији Хаинан. Ако све буде по плану, сонда би могла послати податке на Земљу већ 2021. године.

Извор: Восток / РТ


  • Извор
  • Симулациона база у пустињи Гоби, фото: © REUTERS/Thomas Peter / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА