BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Кина гради дигитални Пут свиле који се протеже од Азије преко Африке до Европе

РТ: Кина гради дигитални Пут свиле који се протеже од Азије преко Африке до Европе
31.01.2021. год.


Коначни део прекограничног оптичког кабла поставиће Кина у Пакистану како би створила Дигитални пут свиле (ДСР). ДСР је део шире кинеске иницијативе Један појас један пут (БРИ).

Кабал ће се повезати са подморским каблом (ПЕАЦЕ) у Арапском мору, како би опслуживао земље учеснице БРИ и Европу. Тренутно се полаже између пакистанског града Равалпинди и лучких градова Карачија и Гвадара. Пројекат вредан 240 милиона долара је у партнерству са кинеском компанијом "Хуавеј", а ​​одобрила га је влада прошле недеље.


Полагање морског кабла у територијалним водама Пакистана почеће у марту, након што је влада овог месеца одобрила "Сајбернету", локалном добављачу интернет услуга, изградњу станице у Карачију.


Медитерански део кабла већ је положен и води од Египта до Француске. Очекује се да ће кабл дуг 15.000 километара почети да се користи касније ове године.

ПЕАЦЕ кабл ће пружити најкраћу директну интернет руту између земаља учесница и драстично ће смањити брзину преноса података са интернета. Очекује се да ће помоћи смањењу изложености Пакистана испадима интернета због оштећених подморских каблова пружањем додатне руте за интернет везу.

Према Ајку Фрајмену, аутору књиге „Један појас један пут: кинеска снага сусреће свет“, БРИ се развија тако да ставља мање нагласка на традиционалну тешку инфраструктуру, а више на високотехнолошку сарадњу и дигиталне услуге.

"Пекинг жели да доминира физичком инфраструктуром у основи глобалних комуникација, посебно интернетом", рекао је он додајући: "То ће му дати предност у интернационализацији свог технолошког сектора и склапању будућих послова везаних за технологију са партнерским земљама."

Амбициозна БРИ иницијатива (или нови Пут свиле), вредна више билиона долара, коју је најавио кинески председник Си Ђинпинг 2013. године, има за циљ јачање повезаности и сарадње између источне Азије, Европе и источне Африке. Очекује се да ће то значајно подстаћи глобалну трговину, смањивши трговинске трошкове на пола за земље учеснице, према проценама стручњака.

Извор: Восток / РТ


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © Pixabay.com / Gerd Altmann / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА