BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Србија се поразом од Бразила опростила од Мундијала

28.06.2018. год.

Репрезентација Србије поражена је у трећем колу Групе Е од селекције Бразила са 2:0, након чега је остала без пласмана у осмину финала Светског првенства у Русији. Такмичење настављају Бразил и Швајцарска.

Србија није успела да приреди изненађење против Бразила и избори пласман у осмину финала такмичења.

"Кариоке" су славиле головима Паулиња у 36. и Тијага Силве у 68. минуту.

Бразил је боље отворио меч и стварао шансе које нису користили Жезус и Нејмар. Наша селекција је играла затворено, више дефанзивно оријентисано и у нади да може из контранапада и прекида да дође до гола.

Ипак у 36. минуту Кутињо је послао сјајну лопту ка Паулињу, који је успео да побегне између Вељковића и Миленковића, примети да је Стојковић напустио гол и успео да га лобује.

До краја полувремена није виђено ништа вредно помена, али је у другом делу утакмице репрезентација Србије заиграла знатно боље.

У периоду од десет минута у наставку наша селекција је успела да добром игром створи и неколико прилика, које нажалост нису користили Митровић и Милинковић-Савић.

Након што је опао притисак Србије, Бразил је након контре изборио корнер који је извео Нејмар, а који је у гол претворио Тијаго Силва у 68. минуту и поставио коначан резултат.

Бразил је након три меча уписао седам бодова и као првопласирана екипа прошао у осмину финала, Швајцарска је такође у наредној фази такмичења и друга је са пет бодова, Србија је трећа са три, док Костарика групну фазу завршава са једним бодом.