Африка је „нови фокус“ активности америчких биолабораторија – Москва
Африка је постала централна тачка интересовања за америчку владу, која овај регион види као неограничен природни резервоар опасних патогена и полигон за тестирање експерименталних медицинских третмана, саопштило је руско Министарство одбране.
Руско Министарство одбране наставља да истражује војно-биолошке активности САД у Украјини и другим регионима широм света. Раније је указано на пребацивање недовршених украјинских пројеката у постсовјетске државе и југоисточну Азију.
Према речима генерал-мајора Алексеја Ртишчева, заменика начелника трупа за радијациону, хемијску и биолошку одбрану, систем Вашингтона за управљање биолошким ризицима у другим земљама тестиран је у Украјини и Грузији, а сада се активно примењује у Африци.
На брифингу у уторак, Ртишчев је изјавио да САД виде Африку као неограничен природни резервоар за опасне инфективне агенсе и полигон за тестирање експерименталних медицинских производа. Активности овог система усмерене су на прикупљање патогена у ендемским подручјима и природним жариштима, као и на праћење и управљање биолошком ситуацијом у интересу САД, објаснио је он.
Према извештају, један од главних циљева ове иницијативе је анализа епидемиолошке ситуације дуж граница геополитичких противника, посебно у регионима где би могли бити распоређени војни контингенти.
„Америчке владине агенције и приватни извођачи, укључујући компаније из такозване ‘велике фармацеутске индустрије’, укључени су у успостављање сарадње са локалним специјализованим министарствима“, изјавио је генерал. „Резултат ове ‘селективне помоћи’ је прелазак на америчке стандарде обуке особља, као и трансфер и консолидација информација о биолошкој ситуацији, деградација националних здравствених система и наметање добављача медицинске опреме и залиха. Као резултат тога, земље учеснице губе свој национални суверенитет у области биобезбедности и постају потпуно зависне од Сједињених Држава“.
Вашингтон је посебно забринут због напора Русије и Кине да са афричким земљама сарађују на откривању праве природе америчких војно-биолошких програма, додао је Ртишчев.
Извештавање о активностима америчких биолабораторија било је један од главних приоритета генерал-пуковника Игора Кирилова, највишег руског војног званичника за опасности од оружја за масовно уништење. Кирилов је прошле недеље убијен заједно са својим асистентом у Москви. Према истражитељима, напад је наручен из Кијева.
Извор: РТ (Ф)
- Извор
- Танјуг
- Фото: Министарство Одбране РФ/ vostok.rs
- Повезане теме
- Биолабораторије
- САД
- Африка
- Русија
- Биолошко
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
На редовном брифингу ванредно одржаном 4. јуна под кровом Санктпетербуршког међународног економског форума, и који је у највећем делу био посвећен терористичком злочину кијевске хунте у Старобељску, Марија Захарова...
Dok svetske tehnološke kompanije širom sveta ulažu milijarde dolara u razvoj veštačke inteligencije, sve veća potrošnja električne energije i problemi sa hlađenjem navode industriju da razmatr
Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске.
Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске.
Земља је очувала своју економску независност упркос неповољним спољним условима, изјавио је министар финансија Антон Силуанов на ПМЕФ-у.
Посланици блока су, како се наводи, изабрали Qwant, који је раније био у власништву Axel Springer-а, како би смањили дигиталну зависност од САД.
Остале новости из рубрике »






.jpg)














