BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Деманти Информативне службе Српске Православне Цркве

Деманти Информативне службе Српске Православне Цркве
28.01.2025. год.
Текст објављен на званичном порталу Српске Православне Цркве под насловом Паралелни универзум или допринос студентских протеста савременој науци, лични је став потписника текста и ни на који начин не одражава став Његове Светости Патријарха србског г. Порфирија. На истој веб адреси, мноштво је ауторских текстова и јавно изнетих ставова, о богословским и друштвеним питањима.

 

Са чврстом намером да овај деманти заустави неосноване увреде, претње и нападе на Патријарха, подсећамо да је поменути текст реакција аутора на приказивање снимка представе на три београдска факултета у блокади и на прекид Светосавске академије у Матици србској.

Као и до сада, као и на сам празник Светог Саве, Патријарх србски г. Порфирије, универзитетски професор и духовник, са студентима разговара увек директно, а не саопштењима, са пуним уважавањем и поверењем у њихову памети и добре намере.

Сви јавни наступи и поруке Његове Светости у вези са актуелном ситуацијом, доступни јавности у интегралном облику, не пружају повод за говор мржње и нетачне интерпретације његових ставова.

Ради објективног информисања и отклањања свих недоумица, упућујемо медије и заинтересоване грађане да на истом порталу виде изјаве и говоре Његове Светости све интониране у јеванђелском духу бриге за добробит појединца и заједнице, поштовања слободе личности, међусобног поштовања и друштвеног дијалога.

 

Извор: СПЦ



  • Извор
  • Танјуг
  • spc.rs/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Председник Доналд Трамп најавио је нове царине за осам европских чланица НАТО-а због противљења његовом плану да преузме Гренланд


Амерички председник је запретио царинама за осам европских чланица НАТО-а због противљења његовом плану да преузме Гренланд

Бивши генерални секретар Алијансе позвао је Европљане да озбиљно схвате претње које долазе из Беле куће.


Израел и арапске државе су помогли да се амерички председник одврати од покретања ваздушних удара, наводи се у медијским извештајима.

      Iduće nedelje počinje Svetski ekonomski Forum u Davosu, koji predstavlja najveće svetsko okupljanje državnika, stručnjaka i lidera iz različitih industrija. World Economic Forum (WEF) je


Истражитељи верују да је „државни” актер наредио украјинским саботерима да униште гасоводе, наводи се у судском документу


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА