BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Košarkašice Srbije se plasirale u polufinale Olimpijskih igara

04.08.2021. god.

Košarkašice Srbije pobedile su Kinu u utakmici četvrtine finala Olimpijskih igara i plasirale se u polufinale najvećeg svetskog takmičenja. Srbija je danas bila bolja od Kine rezultatom 77-70.

U izuzetno borbenoj i neizvesnoj utakmici naše košarkašice su u poslednjoj četvrtini uspele da slome otpor neugodnih Kineskinja i naprave novi korak ka odbrani olimpijske bronze iz Rija.

Najefikasnija u timu Srbije bila je Jelena Bruks sa 18 poena, a za njom i Sonja Vasić sa 16 poena.

Košarkašice Srbije će se u polufinalu sastati sa boljom ekipom iz duela između SAD i Australije.