BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

ДНР: Историја памти шта се десило Србској Крајини

16.09.2017. год.


Стални представник Доњецке Народне Републике Денис Пушилин у разговору за РТ прокоментарисао је изјаву канцеларке Немачке Ангела Меркел која је назвала „интересантном“ идеју распоређивања мировне мисије УН у Донбасу, али је нагласила да мировњаци треба да буду на територији читавог региона.

„Да Украјина нема подршку Немачке, Француске и САД, конфликт би био већ одавно решен. За њих нису сигурно приоритет интереси грађана ДНР и ЛНР, већ политичара. Међутим, историја памти шта се десило у Хрватској, Србској Крајини, шта се десило Југославији и зато је за нас таква опција недопустива. Ако Запад заиста жели да реши конфликт на политички начин, ако постоје мировне иницијативе, а не неки  скривени циљеви увођења контингената УН, то наравно треба га распоредити тамо где постоји опасност за сараднике ОЕБС-а. На територији ДНР је ситуација мирна, а још мирнија на граници са Русијом“, рекао је он.

Пушилин је нагласио и да, без пристанка ДНР и ЛНР не би било добро распоређивати мировне снаге на читавој територији региона.

„За увођење миротвораца је потребан пристанак обе зараћене стране. У овом случају, једна је Украјина, а друга ДНР и ЛНР. Зато, без нашег става неће бити добро увођење контингента. Сумњам да ће Украјина успети да то излобира, без обзира на подршку Запада“, закључио је стални представник ДНР.

Раније је канцеларка Немачке Ангела меркел назвала „интересантним“ предлог руског председника Владимира Путина о распоређивању мировне мисије УН у Донбасу.

Међутим, по њеном мишљењу, „снаге УН треба да имају приступ свуда где се налазе представници ОЕБС-а“, тј. у читавом региону.

Читајте више на Украјина и Новорусија из минута у минут



  • Извор
  • Разрушени аеродром у Доњецку, фото: Reuters © Alexander Ermochenko/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Руске трупе су погодиле објекте Оружаних снага Украјине у Харкову. ОСУ су, заузврат, наставиле да гранатирају руску пограничну област, укључујући и коришћење вођених бомби запад


Срби и Руси су у духовном, културном, генетском и историјском смислу изузетно блиски народи. Њихова блискост је одолела најтежим историјским искушењима и сачувала

Говорећи на пленарној седници Санктпетербуршког међународног економског форума (СПИЕФ), Путин је изјавио да Русија још увек није испоручила оружје дугог домета непријатељима Запада, али задржава право да то учини...


Министарка одбране Клаудија Танер критиковала је западне државе што су дозволиле Кијеву да употреби своје оружје за напад на Русију


Бивша чланица АфД-а Олга Петерсен тврди да су власти у Хамбургу планирале да заплене њену децу


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА