BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

„Цела Србија је практично сада једна велика болница“

„Цела Србија је практично сада једна велика болница“
28.11.2020. год.

Епидемиолог Предраг Кон изјавио је на конференцији за новинаре Кризног штаба за заштиту здравља становништва Републике Србије од заразне болести COVID-19, да су тренутно заражена 2.434 здравствена радника, а да је на болничком лечењу њих 66.

Кон је подсетио на то да је у последња 24 часа умрло 57 пацијената, највише од почетка епидемије.

Према његовим речима, највише позитивних на коронавирус је у Београду 2.033, затим следе Нови Сад - 586, Крагујевац-396, Панчево-235, Ниш-231, Краљево-199.

Он је додао да је у београдској Арени тренутно 480 пацијената, на Инфективној клиници - 89, КБЦ Звездара - 404, на Бежанијској коси -272, КБЦ Драгиша Мишовић-339, на Клиници за пулмологију - 161 и на Институту за реуматологују- 90.

Број пријема у ковид болницама и даље је већи од броја отпуста, рекао је Кон и изнео податак да је последњих дана у ковид амбулантама у Београду било око 5.500 прегледа на дневном нивоу, а између 300 и 350 хоспитализација.

Према његовим речима ситуација у болницама је таква да ће и данас бити премештања пацијената и да ће они који су пред излечењем бити премештани у привремене ковид болнице где није потребна кисеоничка терапија.

Цела Србија је практично сада једна болница, премештање не мора да буде у оквиру истог места и то треба разумети, рекао је епидемиолог, нагласивши да је битно да здравствени систем задржи еластичност, која је, према његовој оцени, фасцинантна.

Само у појединачним случајевима може се десити чекање и то је све што може бити озбиљна примедба. Примедбе о транспорту пацијената нису адекватне тренутној ситуацији, нагласио је он.

Кон је навео да се ефекти нових мера, које се сада поштују на нивоу од 60 одсто, реално могу очекивати после 10 дана, нагласивши да нам ништа друго не би требало сем да 95 одсто грађана носи маске.

Епидемиолог је предочио да се тек сада откривају правилности ширења вируса, док је код других инфекција, нарочито код грипа, то јасно.

Ми смо сада у деветој недељи од почетка трећег таласа и за очекивати је било, по природном току, уз учешће превентивних мера, да дође до заравњења и опадања, али се то код нас још увек није догодило, рекао је Кон, указавши на то да се у Београду одржава између 1.850 и 2.200 новозаражених на дневном нивоу, али да је тај број и даље висок.

Према његовим речима, симптоми вируса у овом последњем таласу не разликују се од претходна два.

Директорка КЦ Војводина Едита Стокић рекла је да је тренутно у том центру на болничком лечењу 359 пацијената, што је највише од почетка епидемије, додавши да никада нису имали толико прегледа и хоспитализација као у претходна 24 часа.

Она је навела да је више клиника које раде у оквиру КЦ Војводина ушло у ковид систем, те да осим Инфективне клинике,заражене вирусом примају и Клиника за рехабилитацију, Клиника за анестезију, Клиника за васкуларну хирургију, Урологија, ОРЛ, Ортопедија.
 


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: srbija.gov.rs/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Руске трупе су погодиле објекте Оружаних снага Украјине у Харкову. ОСУ су, заузврат, наставиле да гранатирају руску пограничну област, укључујући и коришћење вођених бомби запад


Сукоб у Украјини ће се завршити под условима Москве, изјавио је председник


Руске трупе су ноћу извеле серију беспилотних летелица камиказа на различите циљеве украјинских формација. У Гребенки, Кијевска област, Герани су погодили складишта нафте у Харк

Руске трупе су извршиле ударе на положаје Оружаних снага Украјине у позадинским областима територије под контролом кијевског режима, укључујући и област Хмељницки. ОСУ су изврши


Руске снаге су извршиле ударе на украјинске циљеве у областима Николајев, Харков, Одеса и Полтава, као и у привремено окупираном делу Херсонске области.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА