BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Главни ликови на БХТ

Главни ликови на БХТ
11.12.2007. год.

Главни ликови" на БХТ исламски поглавар Мустафа Церић, Златко Лагумжија и неки представници међународне заједнице, рекао Славко Јовичић... Уређивачка политика подешена на сарајевској фреквенцији, сматра Јовичић и додаје да је овај медиј за јавну осуду.Овако јавност Српске оцјењује рад Јавног РТВ сервиса БиХ. Највише примједби на ову медијску кућу, коју и грађани Српске финансирају посредством РТВ таксе, упућено је на рачун уређивачке политике, али и националне заступљености.Посланик у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ Славко Јовичић рекао је да је већ на 15 сједница поставио исто питање, да му све институције, агенције, па тако и Јавни РТВ сервис, доставе националну структуру запослених да би се успоставио национални баланс на нивоу БиХ. До сада је, рекао је Јовичић, одговор на ово питање стигао само од Министарства спољних послова БиХ, и то само дјелимичан са којим Јовичић, како каже, апсулутно није задовољан.Према његовим сазнањима, Срба има "вишка" само у деминерским тимовима, јер тамо треба гинути, а у свим другим органима није поштован национални баланс, наглашава Јовичић.

Што се тиче БХ РТ, ситуација на тој телевизији је најгора. Не желим да вршим притисак на ту телевизију да то неки не би злоупотријебили и рекли да се мијешам у уређивачку политику, али очигледно је, наиме, да они немају никакве уређивачке политике него само једну, јединствену - потпуно игнорисање Републике Српске и свих представника српског народа - оцијенио је Јовичић.

Ради се, додао је он, о телевизији гдје су "главни ликови исламски поглавар Мустафа Церић, Златко Лагумжија и неки представници међународне заједнице". Довољно је видјети, сматра он, само ко чини дописничку мрежу и које теме обрађује да би све било јасно. Од укупног броја запослених на овом “државном медију” свега процентуално ради само 7,6 одсто Срба, 6,4 одсто Хрвата, док су сви остали Бошњаци, са огорчењем истиче Јовичић. Најбољи примјер о неравноправој заступљености све три конститутивна народа у РТВ БХ сервису је емисиона техника. Од 137 радника, словом и бројем, само је један Србин?!

- Имајући све то у виду, није никакво чудо што ме безброј Срба зове и пита шта да ураде, јер су огорчени што издвајају новац за телевизију која из Српске објављује прилоге само кад се деси скандал и све оно што ће нанијети штету српском народу - ријечи су Јовичића.

Он је додао да је таквих примјера безброј, а да је најгори и најдрастичнији срамно извјештавање о трагичној смрти предсједника Српске и великог човјека Милана Јелића. Подсјетио је да је у ударним вијестима, у вечери када је предсједник Јелић преминуо, прва информација била у вези с терористима у Бечу, који су држављани БиХ, услиједила је она занимљива за неку мјесну заједницу, а потом тек она о смрти Јелића.

- Отворено ћу рећи да ниједан српски посланик у Парламентарној скупштини БиХ никада неће дићи руку за повећање претплате са шест на 11 марака, како то тражи БХ РТ. То би било још једно понижење за српски народ који, на сву срећу, не гледа ту телевизију, и још, какве ли ироније, мора је плаћати. Нећу позвати грађане да не плаћају претплату, јер би то било противзаконито. Само ћу рећи да је срамотно што постоји такав медиј који, уз све речено, сам себи приписује да је државна телевизија - навео је Јовичић.

Јовичић је напоменуо да ће се на наредној сједници Парламентарне скупштине БиХ наћи ревизорски извјештај о пословању БХ РТ, када намјерава поставити сва питања о његовом досадашњем раду и тражити одговор на питање о каквом се медију ради.



  • Извор
  • Општина Вишеград
  • Повезане теме


Коментара (2) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Украјински председник не жели да поремети већ отежану акцију мобилизације, изјавио је за лист локални посланик

Украјински главнокомандујући Александар Сирски признао је да су руске снаге постигле тактичке успехе у низу области у зони борбених дејстава.


У првом кварталу 2024. године фокус НИС-а био је на наставку и повећању обима инвестиционог циклуса започетог прошле године. Тако је у развојне пројекте инвестирано 10,5 милијарди динара, што...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА