Кијев позвао грађане да не иду у Русију на Мундијал
Министар за омладину и спорт Украјине Игор Жданов посаветовао је грађане своје земље да не путују у Русију, посебно не у време светског шампионата у фудбалу.
„Молим да се не путује у Русију због фудбала — то је нонсенс“, навео је министар.
Он је навео да Министарство спољних послова и Савет за безбедност Украјине већ раде на одговарајућем саопштењу у вези с овом препоруком.
Према Ждановљевим речима, Министарство омладине и спорта Украјине учинило је све да се мундијал не одржи у Русији, али да су његове могућности ограничене. Министар није прецизирао шта је конкретно учињено да се спречи одржавање светског фудбалског првенства у Русији.
Читајте више на Украјина и Новорусија из минута у минут
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Преторија је очекивала изолацију од савезника „израелске апартхејд државе“ због случаја геноцида који је покренула против Западног Јерусалима, изјавио је званичник АНК Мајк Мабујакулу.
Председница Европске комисије није успела да обезбеди повољне трговинске услове за ЕУ, изјавио мађарски премијер
Двојица лидера разговарали су о ситуацији у Сирији и недавној ескалацији између Западног Јерусалима и Техерана
Уштеда електричне енергије уз смањење емисије угљен-диоксида
„Наш велики народ је рођен у дњепровској купељи“ – православни свет слави Дан крштења Руси
Нови успех наших средњошколаца на Међународној хемијској олимпијади
Остале новости из рубрике »