РТ: Сиријски Африн потпуно под нашом контролом - Ердоган
Извор: Восток / РТ
Турска војска и савезничке снаге преузеле су потпуну контролу над сиријским градом Африн, саопштио је у недјељу председник Реxеп Таип Ердоган. Курдске снаге раније су држале контролу над овим подручјем.
Про-турске снаге ушле су у град прије зоре и нису се суочиле са отпором курдских бораца, који су се већ повукли, према извештајима. Ердоган је у уторак у телевизијском говору рекао да ће се предузети све мере како би се заштитили становници Африна. Он је похвалио "херојске" акције војске, извјештава турска НТВ.
Ердоган је рекао да Турска и њени савезници нису нападали Африн, већ су "спасили" град од "угњетавања" терориста. "Ова операција показала је целом свету да је Турска страна са угњетеним", рекао је он..
Турска војска објавила је бројне видео снимке и фотографије, наводно из Африна. Снимци показују тенкове који се спуштају низ улицу, док војници машу турским и заставама тзв. "Слободне сиријске армије".
Читајте више на Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут
- Извор
- фото: © Xinhua / Global Look Press / RT/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Технолошки тајкун је наводно страховао да би успех Кијева могао подстаћи Москву на нуклеарни одговор, тврде извори
Данас је објављено да су јединице групације „Восток“ ослободиле два насељена места у југозападном делу ДНР.
Србски министар и функционер СНС, обећао увођење санкција Русији и велике компромисе са Kosovom
Куповина из удобности дома некада је деловала као луксуз резервисан за будућност. Дана
Савремено грађевинарство више не подразумева само чврстину конструкције и функционалност простора. Данас се све чешће тра
Остале новости из рубрике »