BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Лавров: Народе Русије и Грчке обједињују цивилизовани, духовни и културни корени

Лавров: Народе Русије и Грчке обједињују цивилизовани, духовни и културни корени
11.08.2018. год.


Министар спољних послова Руске Федерације Сергеј Лавров изјавио је да народе Русије и Грчке обједињују цивилизовани, духовни и културни корени, а многовековно пријатељство и симпатије чине чврсту основу за повећање сарадње у различитим областима.


Ова порука прочитана је на отварању добротворног фестивала хришћанске културе „Русија—Грчка“, који се одржава на острву Крф од 9. до 15. августа.

„Ове године наше земље обележавају два датума — 190 година дипломатских односа и 25 година од потписивања Споразума о пријатељству и сарадњи. Овај фестивал постао је добра традиција и одржава се у част светог покровитеља острва Крф — Спиридона Тримифунтског, који је исто тако веома поштован у Русији“, навео је Лавров.

Шеф руске дипломатије је додао и да ће фестивал наставити да се одржава и убудуће, што ће послужити да се додатно ојачају хуманитарно-културне везе између Русије и Грчке и резултирати ширењем контаката двеју нација.

Фестивал на Крфу се одржава трећи пут заредом, а овогодишњи се дешава усред ескалације тензија у дипломатским односима између Москве и Атине.

Раније је Грчка протерала двоје руских дипломата, а једном забранила улаз, на шта је Москва реципрочно одговорила.

Након тога, Атина је Москву назвала „пријатељем Турске по оружју“ и оценила да су реципрочне мере „осветничке“.

Данас је такође саопштено да Атина повлачи амбасадора из Москве.


  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Сергей Мамонтов/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Председница Европске комисије није успела да обезбеди повољне трговинске услове за ЕУ, изјавио мађарски премијер


Двојица лидера разговарали су о ситуацији у Сирији и недавној ескалацији између Западног Јерусалима и Техерана

Уштеда електричне енергије уз смањење емисије угљен-диоксида


„Наш велики народ је рођен у дњепровској купељи“ – православни свет слави Дан крштења Руси

Нови успех наших средњошколаца на Међународној хемијској олимпијади


Бивши председник Русије истакао је посвећеност партије Јединствена Русија мултиполарности и јачању веза с афричким политичким покретима.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА