Дамаск: Циљеви САД-а и терориста се подударају
Сиријски министар спољних послова Валид Муалем оптужио је коалицију САД за ратне злочине у Сирији и подршку терористима.
У четвртак је западна коалиција признала да је као резултат напада Сједињених Држава и њених партнера у Сирији и Ираку, убијено 1114 цивила.
Муалем је такође рекао да су САД и њихови партнери пружили "директну подршку терористима". Према његовим речима, циљеви милитантних снага и западне коалиције у Сирији су се подударали и значили "сејање хаоса, смрти и уништења".
Дипломата је рекао да ће приоритет у обнављању земље дати сиријским партнерима.
Читајте више на Ситуација у Сирији - из минута у минут
- Извор
- фото: © РИА Новости / Сергей Мамонтов/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
У контексту неодрживости „дејтонске Босне“, Американци мало-мало па поруче како имају свој „незавршен посао на Балкану“. Хоће ли им Руси дозволити да на босанском „огледном геополитичком пољу“ покушају да...
Сви сте некада видјели овај лик на новчаници од 50 конвертибилних марака...
Портпарол руског председника Дмитриј Песков прокоментарисао је у разговору с новинарима изјаву Спољне обавештајне службе (СВР) о плановима западних земаља да замене Владимира Зеленског.
Руска телевизија се суочава са цензуром и правним препрекама у САД од 2017. године
Владимир Зеленски потписао закон којим се мушкарцима старијим од 60 година дозвољава да ступе у војну службу по уговору.
Ким Јо-џонг, сестра севернокорејског лидера, поручила да добри односи њеног брата с Доналдом Трампом нису изговор за денуклеаризацију.
Остале новости из рубрике »