Кремљ: Руски интереси у Венецуели биће брањени свим механизмима који на располагању
Америчке санкције против Венецуеле и државне нафтне компаније "ПДВСА" пример су нелојалне конкуренције и покушаја да се уплићу у послове земље, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков.
"Генерално, руководство Венецуеле већ је ове санкције описало као незаконите. Можемо се у потпуности придружити том ставу", додао је он.
"Руски интереси у Боливарској Републици биће брањени по међународном праву користећи све механизме који су нам на располагању", додао је Песков.
- Извор
- фото: © РИА Новости / Наталья Селиверстова/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
У контексту неодрживости „дејтонске Босне“, Американци мало-мало па поруче како имају свој „незавршен посао на Балкану“. Хоће ли им Руси дозволити да на босанском „огледном геополитичком пољу“ покушају да...
Сви сте некада видјели овај лик на новчаници од 50 конвертибилних марака...
Портпарол руског председника Дмитриј Песков прокоментарисао је у разговору с новинарима изјаву Спољне обавештајне службе (СВР) о плановима западних земаља да замене Владимира Зеленског.
Руска телевизија се суочава са цензуром и правним препрекама у САД од 2017. године
Владимир Зеленски потписао закон којим се мушкарцима старијим од 60 година дозвољава да ступе у војну службу по уговору.
Ким Јо-џонг, сестра севернокорејског лидера, поручила да добри односи њеног брата с Доналдом Трампом нису изговор за денуклеаризацију.
Остале новости из рубрике »