BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Пентагон: Развој новог наоружања у Русији кршењем Споразума не доприноси његовом очувању

Пентагон: Развој новог наоружања у Русији кршењем Споразума не доприноси његовом очувању
06.02.2019. год.


Развој новог наоружања у Русији, чиме се крши Споразум о ликвидацији ракета средњег и кратког домета, не доприноси његовом очувању, изјавио је за РИА Новости  портпарол Пентагона Џони Мајкл.

„Развој нових система који нису у складу са Споразумом не помаже његовом очувању, ако заиста желе да очувају Споразум“, рекао је он.

Раније је министар одбране Русије Сергеј Шојгу изјавио да су планом за 2019. и 2020. годину предвиђени развој копнене верзије система „Калибар“ поморског базирања са крстарећом ракетом дугог домета и производња копненог система са далекосежном хиперсоничном ракетом.


Према Шојгуовим речима, те мере се реализују због одлуке Сједињених Америчких Држава од 2. фебруара да суспендују извршавање својих обавеза у складу са Споразумом о ликвидацији ракета средњег и кратког домета. 


  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Александр Вильф/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Председница Европске комисије није успела да обезбеди повољне трговинске услове за ЕУ, изјавио мађарски премијер


Двојица лидера разговарали су о ситуацији у Сирији и недавној ескалацији између Западног Јерусалима и Техерана

Уштеда електричне енергије уз смањење емисије угљен-диоксида


„Наш велики народ је рођен у дњепровској купељи“ – православни свет слави Дан крштења Руси

Нови успех наших средњошколаца на Међународној хемијској олимпијади


Бивши председник Русије истакао је посвећеност партије Јединствена Русија мултиполарности и јачању веза с афричким политичким покретима.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА