BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

У ЕУ предложили да се одлуке доносе већином гласова уместо једногласно

У ЕУ предложили да се одлуке доносе већином гласова уместо једногласно
08.02.2019. год.


Вођа највеће посланичке групе у Европском парламенту, Европске народне партије (ЕПП), Манфред Вебер осудио је данас став Грчке поводом ситуације у Венецуели, рекавши да грчки премијер Алексис Ципрас „блокира одлуке ЕУ“ које би помогле онима „који се боре за демократску Венецуелу“.


Вебер је рекао да су поступци Грчке, чија је владајућа партија Сириза пружила пуну подршку актуелном председнику Венецуеле Николасу Мадуру, равни трагедији.

„Свако ко има очи мора видети да у Венецуели постоји диктатура, социјалистичка диктатура“, изјавио је Вебер, који је кандидат за председника Европске комисије.

Он је предложио да Европска унија промени процес доношења спољнополитичких одлука, тако да више не морају бити једногласне, већ да се доносе већином гласова.

То би, по његовим речима, „осигурало да одлуке ЕУ не буду више у рукама влада попут ове у Грчкој, која очигледно има више контакта с (председником Русије Владимиром) Путином и Мадуром, него с демократским земљама слободног света“.

Вебер је у Атини присуствовао дводневном састанку ЕПП.

Иначе, усвајање заједничког саопштења, којим ЕУ признаје лидера опозиције Хуана Гваида за привременог председника Венецуеле, блокирала је Италија.

Танјуг


  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Алексей Витвицкий/ vostok.rs
  • Повезане теме
  • ЕУ


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У контексту неодрживости „дејтонске Босне“, Американци мало-мало па поруче како имају свој „незавршен посао на Балкану“. Хоће ли им Руси дозволити да на босанском „огледном геополитичком пољу“ покушају да...


Сви сте некада видјели овај лик на новчаници од 50 конвертибилних марака...

Портпарол руског председника Дмитриј Песков прокоментарисао је у разговору с новинарима изјаву Спољне обавештајне службе (СВР) о плановима западних земаља да замене Владимира Зеленског.


Руска телевизија се суочава са цензуром и правним препрекама у САД од 2017. године

Владимир Зеленски потписао закон којим се мушкарцима старијим од 60 година дозвољава да ступе у војну службу по уговору.


Ким Јо-џонг, сестра севернокорејског лидера, поручила да добри односи њеног брата с Доналдом Трампом нису изговор за денуклеаризацију.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА