BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Чижов: ЕУ има пасиван однос према ономе што се дешава на КиМ

Чижов: ЕУ има пасиван однос према ономе што се дешава на КиМ
01.06.2019. год.

Европска унија је изгледа индиферентна када је у питању акција власти у Приштини, уместо да од њих захтева да испуне своје обавезе, изјавио је стални представник Русије при ЕУ, Владимир Чижов.

"Видимо да ЕУ има пасиван однос према ономе што се дешава на КиМ. Еулекс није учинио ништа да заустави акцију косовске полиције. Том акцијом прекршени су споразуми постигнути под посредништвом саме ЕУ", истакао је Владимир Чижов, преноси Тас.

Подсетио је да је једном од ставки споразума постигнутог под покровитељством ЕУ забрањено присусуство полицајаца наоружаних дугим цевима у општинама на северу покрајине, настањеним Србима.

"Упркос свему, руски држављанин, припадник Унмика Михаил Красношчеков ударен је у главу кундаком митраљеза, а не пиштоља", рекао је Чижов.

Сматра да постоји опасност од "ескалације конфликта" између Београда и Приштине и да су потребни озбиљни напори како би то било спречено.

"Неопходно је да Европска унија затражи од Приштине да испуни своје обавезе и да престане да им гледа кроз прсте", истакао је руски дипломата.

Танјуг


  • Извор
  • фото: © Фото : Постоянное представительство Российской Федерации при Европейском союзе/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

  Куповина из удобности дома некада је деловала као луксуз резервисан за будућност. Дана


  Савремено грађевинарство више не подразумева само чврстину конструкције и функционалност простора. Данас се све чешће тра

Данас је на сајту Министарства иностраних послова Русије објављен одговор званичног представника Марије Захарове на питање медија о антисрбској провокацији на Косову. Питање и одговор преносимо у целини:


Украјински председник најавио је потенцијални споразум вредан 10–30 милијарди долара са Вашингтоном, уз нови позив Западу за додатно финансирање

Потенцијални самит мора подразумевати коначне договоре, саопштио је портпарол Дмитриј Песков


U četvrtak je u Beogradu potpisan ugovor o poslovno-tehničkoj saradnji između FK Crvena Zvezda, našim najtrofejnijim fudbalskim klubom, i FK Prestiž Vranje i škole fudbala koja radi u okviru...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА