BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

„Стално Русија нешто крши или чини“: Лавров о предлогу забране учешћа руских спортиста на такмичењима

„Стално Русија нешто крши или чини“: Лавров о предлогу забране учешћа руских спортиста на такмичењима
26.11.2019. год.


Министар спољних послова Сергеј Лавров, коментаришући препоруке ВАДА-е (
Светска антидопинг агенција) да се РУСАДА (Руска антидопинг агенција) призна као неусаглашена са антидопиншким кодексом, рекао је да Москва намерава да одржи „потребу за искреним разговором“.

"Постоје људи који желе Русију ставити са позиције браниоца, на позицију оптуженог. Штавише, оптужени је, у ствари, свуда и свугде, без обзира на то у ком међународном животу то узмете - сукоби, економија, енергија, гасоводи... Стално Русија нешто крши или чини нешто што је непрофитабилно за једну или више западних земаља", рекао је министар.


Према његовим речима, не треба доносити „исхитрене закључке“, јер закључци одбора Светске антидопинг агенције нису коначни, а његову одлуку ће и даље размотрити извршни одбор.

Препоруке ВАДА-е

Дан раније, ВАДА-ин одбор за поштовање закона је предложио да Русија буде суспендована са међународних такмичења на четири године - да се забрани одржавање главних турнира, да се одузме репрезентацији могућност да се такмичи под сопственом заставом и да се дозволи да се такмиче само „чисти“ спортисти под неутралном заставом.


Извршни одбор ВАДА донеће коначну одлуку 9. децембра.

Светска антидопинг агенција већ је одузела статусу РУСАДА-и 2015. године. Могуће обновљање статуса је одобрено у септембру 2018. године, под условом да стручњаци ВАДА-е добију базу података московске антидопинг лабораторије. Сада се сумња да Русија наводно манипулише тим информацијама. Према наводима, база која је достављена у јануару је наводно другачија од оне коју је ВАДА већ имала.

Руска страна је одговорила на 31 питање о томе. Прошле недеље је Одбор за поштовање закона прегледао извештаје и експертске извештаје и предложио да се РУСАДА-и одузме статус.



  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Алексей Витвицкий/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Србија је спремна да подржи санкције против Русије ако јој се „обезбеди“ перспектива уласка у Европску унију. Осим тога, артиљеријске гранате произведене у Босни и Херцеговини и продате чешкој...


Литванска влада упозорила је на подстицање мржње према онима који говоре руски језик.

 У београдском насељу Вишњица свечано је обележен Дан руске ратне морнарице, празник који се у Русији традиционално слави сваке године последње недеље у јулу. Ова манифестација, који и


Технолошки тајкун је наводно страховао да би успех Кијева могао подстаћи Москву на нуклеарни одговор, тврде извори



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА