BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Мандић: Ђукановићу се не смије попустити ни за милиметар

03.03.2020. год.


Предсједник Нове српске демократије и лидер Демократског фронта (ДФ) Андрија Мандић рекао је да мора пасти Закон о слободи вјероисповијести или Влада Црне Горе и истакао да се предсједнику Црне Горе Милу Ђукановићу не смије попустити ни за милиметар.



"Свака калкулација која би водила ка томе да он, зато што је предсједник државе, има неки малецни репресивни апарат и владу Црне Горе која је на веома климавим ногама, посједује некакву велику предност па из те позиције може да уцјењује грађане Црне Горе, не смије му се прихватити, нити дозволити", рекао је Мандић поводом девет седмица организовања литија и молебана у Црној Гори.


Према његовим ријечима, када се преброје људи "од Пљеваља до Улциња, од Берана до Херцег Новог", види се да за пад Владе или закона постоји довољна већина, "много убједљивија од оне из 1989. године када су пали стари комунисти, а њихови насљедници, као што је Ђукановић, праве се да је не региструју него вријеђају људе који су на улицама, смањујући вишеструко њихов број".


Он је истакао да је посљедња литија у Подгорици показала ко је већина у Црној Гори.


"Више од 100.000 људи кретало се ка Немањином граду, поносимо се што је оснивач династије Немањића, Стефан Немања управо из Подгорице", додао је Мандић агенцији Фонет.

Он је указао да се није много пута у историји Срба десило да је народ био јединствен.


"Имамо сада ситуацију да је малена Црна Гора успјела да инспирише и мобилише србски народ од Сан Дијега до Аустралије, да не говоримо о Србији и Републици Србској, све је устало и похитало да пружи подршку Србима у Црној Гори који су обесправљени, дискриминисани и над којима се врши насилна асимилација", рекао је Мандић.

 



  • Извор
  • Танјуг
  • Милан Кнежевић и Андрија Мандић, фото: in4s.net/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Званичница је одиграла кључну улогу у тврдњама да се Москва умешала у изборе 2016. у корист Трампа


Цахал је обновио офанзиву на Газа Сити упркос међународним критикама

Центар за управљање производњом компаније НИС – ефикасност у реалном времену


Коалициони партнери канцелара инсистирају да немачка војска може бити послата само заједно са америчким снагама, тврди лист.

Потез, како се наводи, долази услед пада индијске куповине након Трампових претњи царинама.


Бајденова администрација је користила обавештајне агенције за цензуру, изјавила је директорка националне обавештајне службе Тулси Габард


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА