Москва: Стејт департменту се не свиђа постојање алтернативних извора информација
Извештај Стејт департмента о "руској пропаганди" осмишљен је тако да "угуши" предлоге Москве за обнову сарадње са Сједињеним Државама, саопштила је руска амбасада у Вашингтону.
Раније је Центар за глобални ангажман при Стеј департменту објавио извештај о „стубовима руске дезинформације“, којом је систематизован концепт „руске пропаганде“. Нарочито су под ову дефиницију обухваћени руски медији које финансира држава. Наслови Спутњика, РИА Новости, РТ, Канала један, Русија 24 и других наводе се као примери "дезинформација".
Дипломатска мисија је навела руске и стране медије који се "усуде да критикују САД" да имају на уму да "могу и готово сигурно постати предмет стрктног надзора", а њихови ресурси на америчким друштвеним мрежама ризикују да буду блокирани без објашњења.
Амбасада је навела да се Стејт департменту "не свиђа постојање алтернативних извора информација". Да би их дискредитовали, како је наведено у дипломатској мисији, „укључени су озбиљни ресурси".
"Сваки глас који је у супротности са Вашингтоном проглашен је 'дезинформацијама' у служби Кремља и руских специјалних служби", додаје се у саопштењу.
Амбасада је у извештају дала примере апсурдних навода. На пример, америчко министарство спољних послова регистровало је лидера Либерално-демократске партије Русије Владимира Жириновског и приватну радио станицу "Москва" као "званиче комуникације владе".
"Ако је ово врхунац читаве грађевине коју су наше америчке колеге тако пажљиво изградиле, онда је то више као кућа од карата", наводи се у саопштењу руске амбасаде.
Стејт департмент тражио је за 2021. годину 138 милиона долара ради „супротстављања дезинформацијама и пропаганди Русије“. Кремљ и Министарство спољних послова раније су више пута негирали оптужбе.
- Извор
- Танјуг
- фото: © фото: © РИА Новости / Алексей Агарышев/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Председница Европске комисије није успела да обезбеди повољне трговинске услове за ЕУ, изјавио мађарски премијер
Двојица лидера разговарали су о ситуацији у Сирији и недавној ескалацији између Западног Јерусалима и Техерана
Уштеда електричне енергије уз смањење емисије угљен-диоксида
„Наш велики народ је рођен у дњепровској купељи“ – православни свет слави Дан крштења Руси
Нови успех наших средњошколаца на Међународној хемијској олимпијади
Бивши председник Русије истакао је посвећеност партије Јединствена Русија мултиполарности и јачању веза с афричким политичким покретима.
Остале новости из рубрике »