РТ:
Први лет оног што ће на крају постати руски надзвучни пословни авион би се могао догодити за три до четири године, али за демонстрацију ће бити модификовани борбени авион МиГ-29, а помоћу којег ће се тестирати изглед будућег авиона.
Суперсонски путнички летови били су ствар пре неколико деценија, али на крају су и руски Ту-144 и Француски споразум изумрли, делимично због безбедносних проблема, а делом и због тога што су били скупи и прегласни за копнена путовања. Неколико компанија сада покушава да се врати, укључујући Спике Аероспаце, Боом Суперсониц и Лоцкхеед Мартин. У Русији се неколико водећих ваздухопловних лабораторија и произвођача удружило раније ове године ради истог циља.
„Највјероватније ће то бити МиГ-29 са својим редовним РД-33 моторима и другом опремом. Наравно, то неће бити стварни суперзвучни пословни млаз. То ће бити прототип који ће нам помоћи да финализујемо како ће авион изгледати“, додао је Сипало.
"ТсАГИ" је водећи истраживач аеродинамике са седиштем у Москви и већ неколико година ради на изгледу обликованом да смањи звучни удар. Звучни зид или звучна баријера, физичка појава која настаје када се поравнају брзине извора звука и звука и када се у једној тачки додирују сви осцилујући таласи звука и осцилујући таласи извора звука. У тој тачки је акумулирана максимална осцилаторна енергија. Та моћна енергетска тачка се зове звучни зид или звучна баријера, али дизајнери се надају да ће га свести на разумне нивое усмерујући ударне таласе једни против других.
Аирфраме ће имати неколико функција које ће помоћи да се укроти звучни удар. Користиће се необична конфигурација крила која се зове „галебово крило“, са унутрашњим деловима који су окренути према горе, а врхови савијени водоравно и помало до леђа на врховима. Отвори за ваздух, који су главни извор буке у надзвучном авиону, постављени су на врх.
„Надамо се да ће рад на мотору бити паралелан нашем раду на демонстратору“, рекао је Сипало.
"Обично је потребно пет до седам година да се направи мотор, тако да ако посао почне сада, то се може завршено негде 2025. или 2026. године"
- Извор
- „ТсАГИ“-ијев модел надзвучног пословног авиона на МАКС-2019, фото: © RT / Aleksey Zakvasin / vostok.rs
- Повезане теме
- Русија
- авион
- технологија
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Компанија НИС наставила је са употребом иновативних технологија у области истраживања и производње нафте и гаса и извршила дронско снимање бушотинског фонда и надземне инфраструктуре на нафтном пољу Кикинда. Ова метода...
Avion 'Tecnam P-Mentor' se u svetu avijacije smatra pravim biserom italijanske avioindustrije i predstavlja savremeni trenažni avion koji kombinuje klasične vrednosti sa najnovijom tehnologijom, čineći ga izuzetnim
Kompanija Open Ai je najpoznatija po svom modelu veštačke inteligencije Chat GPT. Ali, poput drugih džinova iz Silikonske doline, i Open Ai želi da proširi svoj uticaj.
Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје
Пробој у лечењу смртоносне болести ближи се крају, изјавио је директор истраживачког института Гамалеја
Остале новости из рубрике »