BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Да ли смо га уништили? Тим „Калашњикова“ подвргао стари митраљез екстремном тесту

РТ: Да ли смо га уништили? Тим „Калашњикова“ подвргао стари митраљез екстремном тесту
08.03.2020. год.


Тим стручњака за оружје произвођача оружја "Калашњиков концерн" ставио је митраљез из времена Другог светског рата на тешке муке, чиме је античко оружје довео до уништења.

Познати произвођач оружја засигурно је развио укус за прављење врућег интернет садржаја, објавивши свој нови видео у популарном серијалу "Уништитељи оружја".


Овог пута, тим стручњака набавио је митраљез РПД из времена Другог светског рата калибра 7,62 × 39 мм, а дизајнирао га је 1944. године Василиј Дегтјаров. У Русији је митраљез већ одавно повучен, али ови митраљези из совјетске ере и његове стране копије и даље су у активној употреби широм света.



Тим је за тест припремио једанаест реденика од по 100 метака, а митраљез је успео да прожвака већину њих, доживевши проблеме после испаљивања више од 750 метака. Митраљез се након тога јако загријао, а његов рукохват се почео пушити, а са њега топити лак.


© YouTube / Калашников

Митраљез је успео да испали осам пуних реденика пре него што се заглавио. Резултат је, у ствари, врло пристојан, будући да су направљени да издрже испаљивање 300 метака без престанка пре него што је потребно да се охладе.


© YouTube / Калашников

Последња метак се заглавио у цеви и очигледно претрпео јак термички утицај, опет подсетивши гледаоце зашто никада не би требало да усмеравју оружје у било којем несигурном смеру, а да пре тога не провере цев.

Према речима струшњака, растопљени лак је највјероватније ушао у комору и заглавио митраљез, док је гасна цев била напуњена остацима барута. Међутим, остало је нејасно да ли је митраљез добро направљен или ће након поновног чишћења моћи поново да пуца.

Извор: Восток / РТ



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © YouTube / Калашников/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Црвена армија је више од две године покушавала да потисне непријатеља даље од града. То је постало могуће тек након победе у Курској бици и дефинитивне промене тока рата. ...


Генерални директор компаније Даниил Бренерман рекао је да се сада ради на цивилној сертификацији овог авиона

У периоду ренесансе, који је обиловао културним и друштвеним п


Електрични алати су неизоставни део сваке мајсторске радионице, пружајући не само ефикасност, већ и олакшавајући многе радне процесе. Са све већим напретком технологије, постали су све софистициранији и прилагођени...

Николај Песков открио је да је добио Орден за храброст за један посебан подвиг у Украјини


Поједине личности не познају границе. Њихово дело наџиви и њих саме, а славу пронесу широм света, ван граница својих градова и своје земље. Као што у случају великих личности...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА