BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Руска космичка станица ће обавити радио-локационо испитивање Месеца

Руска космичка станица ће обавити радио-локационо испитивање Месеца
24.05.2019. год.

 

Руска аутоматска међупланетарна станица "Луна-26" ће обавити радио-локационо испитивање природног сателита Земље, помоћу којег ће се добити подаци о својствима слоја који ће помоћи у одређивању састава Месечеве површине дебљине неколико десетина метара, изјавио је за РИА Новости шеф лабораторије за геохемију Месеца и планета Института за геохемију и аналитичку хемију Јевгениј Клута.

"Она (станица) испитује површину. Тамо постоје два радио-локатора, па рецимо, за десетак или двадесет метара ћемо добити информације о електромагнетним својствима горњег слоја, што наравно, зависи од састава, структуре", каже Клута.


Поред тога, подсетио је да ће уређај извршити фотографисање и мапирање површине Месеца са високом резолуцијом. То је пре свега потребно како би се пронашло оптимално место за слетање будућих руских лунарних станица.


Раније је генерални директор "Роскосмоса" Дмитриј Рогозин саопштио да је 2024. године планирано да се Луна-26 пошаље на Месец, а 2025. станицу за слетање Луна-27. 

Говорећи о истраживању Месеца Рогозин је рекао да је искрцавање прве руске посаде на Земљин сателит планирано за 2030. годину.

За 2029. годину је планиран лет око Месеца, а након 2030. године на Земљином пратиоцу би требало да буду постављени модули за живот и рад космонаута. Након 2031. године летови на Месец би требало да се изводе сваке године.

За 2032. годину планирано је да се на Месец пошаље луномобил који може да превози и космонауте, као и да Земљин сателит посети друга експедиција која би се бавила испробавањем средстава за кретање по његовој површини.
 
„Према нашим информацијама, Конгрес пребројава новац и више ће потрошити на тај шоу с искрцавањем на Месец него на саму станицу у Месечевој орбити“, рекао је Рогозин.
 
 


  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Антон Денисов/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Компанија НИС наставила је са употребом иновативних технологија у области истраживања и производње нафте и гаса и извршила дронско снимање бушотинског фонда и надземне инфраструктуре на нафтном пољу Кикинда. Ова метода...


 Avion 'Tecnam P-Mentor' se u svetu avijacije smatra pravim biserom italijanske avioindustrije i predstavlja savremeni trenažni avion koji kombinuje klasične vrednosti sa najnovijom tehnologijom, čineći ga izuzetnim

Kompanija Open Ai je najpoznatija po svom modelu veštačke inteligencije Chat GPT. Ali, poput drugih džinova iz Silikonske doline, i Open Ai želi da proširi svoj uticaj. 


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје

Пробој у лечењу смртоносне болести ближи се крају, изјавио је директор истраживачког института Гамалеја


  Креативност и иновативност младих у контексту успешних бизнис прича и пословног света будућности били су у фок


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА