РТ: Трамп саопштио да би се "могао" састати с иранским председником Роханијем
Амерички председник Доналд Трамп је рекао да "нема проблема са идејом" да се састане са иранским колегом Хасаном Роханијем. Постоје гласине да би се састанак могао догодити касније овог месеца у Генералној скупштини УН-а.
Трамп је оставио отворену могућност састанка током једне од његових конференција за новинаре о хеликоптерима у Белој кући у понедељак, пре одласка у Северну Каролину.
Иран би то требао исправити, јер су тренутно у врло лошем положају.
У понедељак је израелски премијер Бењамин Нетанијаху оптужио Иран за скривање „локације за развој нуклеарног оружја“ у Абадеху, на југу Исфахана. Иранци су "уништили" локацију након што су сазнали да Израел зна за то, рекао је Нетанијаху.
Трамп је водио кампању за окончање Нуклеарног споразума из 2015. године с Ираном, а то је учинио у априлу 2018. године. Од тада, његова администрација увела је свеобухватне санкције против Техерана и тражила да Иран поново преговара о том споразуму.
Заседање 74. Генералне скупштине УН-а требало би да се одржи 17. септембра, а постоји могућност да се Трамп и Рохани тада и састану.
Извор: Восток / РТ
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Кривичне истраге против технолошких гиганата само ће нашкодити француској економији, тврди Павел Дуров
Премијер Никол Пашињан 8. јула објавио да стати на чело покрета против руководства Јерменске апостолске цркве. Оштро је говорио о свештенству, наводећи да је „кућа Исуса Христа окупирана од...
Вашингтон и Брисел воде спор око повећања царина од фебруара
Амерички државни секретар описао је разговор са руским министром спољних послова у четвртак као „отворен“ и „важан“
Њу Делхи је спреман да ради на напретку афричког континента, поручио је премијер Индије Нарендра Моди током посете Намибији.
Кијев не може истовремено да се демилитаризује и одрекне чланства у НАТО, саопштило је Министарство одбране Француске
Остале новости из рубрике »